НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 294291

Назва:

Екологічні основи охорони флористичного різноманіття



Анотація: В курсі розглядається сутність фітосозології як наукової основи флористичного різноманіття та природоохоронної діяльності. В процесі навчання будуть висвітлені етапи становлення та розвитку фітосозології і показані перспективи її розвитку.Важливою складовою курсу є оцінка значення рослинного світу для функціонування біосфери і життєдіяльності людини.Огляд антропогенного впливу на флористичне різноманіття дозволbть студентам мати реальне уявлення про сучасний стан флористичного різноманіття Землі. Буде висвітлено значення Червоних книг для охорони флористичного різноманіття критеріїв відбору видів природних флор для Червоних книг та пріоритетність охорони рідкісних та зникаючих ендемічних та реліктових видів.Буде розглянута специфіка охорони флористичного різноманіття на популяційному та біоценотичному рівнях. Особлива увага буде приділена екотонам як особливим осередкам флористичного різноманіття. Огляд сучасного стану флористичного різноманіття на природно-заповідних територіях та перспективи його поліпшення будуть в центрі уваги курсу. Будуть розглянуті найновіші досягнення в галузі охорорни флористичного різноманіття ex situ шляхом моделювання популяцій, створення банків насіння та культури тканини. В ході вивчення курсу студенти отримають знання та навики необхідні для наукової роботи та природоохоронної діяльності.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 3

Семестр: 6

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 90 ; аудиторні години - 40 ; в т.ч. лекції - 26 год., лабораторні заняття - 14 год.; кількість кредитів ЄКТС - 3

Форма контролю: залік

Викладач(і): професор д.б.н. Мельник Віктор Іванович

Результати навчання: мета дисципліни набуття знань та формування практичних навичок, необхідних для розуміння наукових основ охорони флористичного різноманіття, а також для проведення досліджень із фітосозології. Застосування знань та розуміння основних принципів організації охорони флористичного різноманіття in situ та ex situ.

Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: екологія рослин з основами ботаніки, загальна екологія

Зміст дисципліни: Поняття про флористичне різноманіття. Історія становлення та розвитку фітосозології. Етичні та естетичні аспекти охорони флористичного різноманіття. Рідкісні та зникаючі види рослин. Релікти та ендеміки. Червоні книги та Міжнародні списки рідкісних та зникаючих видів та їх роль у збереженні флористичного різноманіття. Екологічні основи охорони флористичного різноманіття in situ. Наукові принципи охорони рослинних угруповань. Проблеми збереження лісових, степових, болотних та інших екосистем. Наукові основи охорони флористичного різноманіття ex situ. Роль ботанічних садів. Моделювання популяцій рідкісних та зникаючих видів. Репатріація. Банки насіння та генетичні банки.


Рекомендована література: Primack R.B. Essentials of conservation Biology-Sunderland iSinaner Associates Inc. Publisher, 1993. - 564 p.

Форми та методи навчання: лекції, лабораторні заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Поточний контроль (60 %) -семінарські заняття Підсумковий контроль (40 %) - залік

Мова навчання: українська