НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 294326

Назва:

Загальна біологія



Анотація: Дисципліна "Загальна біологія" розрахований на студентів 3 року навчання природничого факультету спеціальності "Екологія". За результатами навчання студенти матимуть змогу розуміти основи клітинної теорії, значення та механізм процесу фотосинтезу та клітинного дихання, основи генетики, механізми передачі спадкової інформації та інші важливі складові сучасної біологічної науки; вмітимуть застосовувати сучасні практики для роботи з науковими джерелами та лабораторним обладнанням, використовувати закони спадковості для вирішення задач з генетики.

Тип дисципліни: нормативний

Рік навчання: 3

Семестр: 5

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 90; аудиторні години - 42; в т.ч. лекції - 28; лабораторні заняття - 14; кількість кредитів ЄКТС - 3

Форма контролю: екзамен

Викладач(і): доцент, к.б.н. Вишенська Ірина Георгіївна

Результати навчання: Знати основи клітинної теорії, будови та функцій клітинних органел. Вміти розрізняти основні органели рослинної та тваринної клітини.
Знати основні метаболічні процеси в живих клітинах: енергетичного та пластичного обмінів. Розуміти значення та механізм процесу фотосинтезу та клітинного дихання.
Володіти основами класифікації живої природи. Вміти застосовувати різні методи оцінки біологічного різноманіття на практиці.
. Вміти використовувати закони спадковості для вирішення задач з генетики.
Знати основні положення синтетичної теорії еволюції, вміти обгрунтовувати та наводити приклади.
Вміння проводити самостійні цитологічні дослідження, що базуються на використанні методів мікроскопії.

Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: загальна хімія, фізика, загальна екологія.

Зміст дисципліни: Заняття поєднують лекційний виклад, виконання практичних робіт, обговорення в класі, проведення проміжних тестів. Значна частина курсу полягає в опануванні студентами сучасних теоретичних знань та практичних навичок дослідника живої природи. Програма та методика проведення дисципліни націлена на формування біологічних знань, які будуть потрібні студентам екологам при вивченні інших екологічних дисциплін освітньої програми та для розуміння процесів в природі при вирішенні завдань в майбутній фаховій діяльності. Курс повністю представлено на платформі електронного навчання НаУКМА DistEdu (MOODLE) - www.distedu.ukma.edu.ua: силабус курсу, всі лекційні матеріали (презентації, матеріали лекцій, завдання до практичних, тестові завдання, матеріали до самостійного вивчення, посилання на додаткові ресурси та сервіси тощо. Електронний журнал дозволяє представити у реальному часі кожний етап засвоєння матеріалу для кожного з слухачів, надати індивідуальні коментарі по кожному завданню. Завантаження практичних робіт на платформу дозволяє ефективно оцінювати результати та комунікувати зі слухачами, обговорювати питання, що виникають. Контрольні роботи та поточні тестування відбуваються у дистанційному форматі.


Рекомендована література: Основні:
1. "Биология" В 3 т. Тейлор Д., Грин Н., Стаут У. 3-е изд. - М.: 2004.
2. "Биология с основами экологии" Д. В. Вахненко, Т. С. Гарнизоненко, С. И. Колесников, "Феникс", 2003. - 512с.
3. Либберт Э. (ред.). Основы общей биологии. Пер. с нем. - М.: Мир, 1982. - 440 с.
4. Загальна і молекулярна генетика: практикум / За ред. С.В. Демидова. - К., 2005. - 240 с.
5. Терновська Т.К. Генетичний аналіз. Навчальний посібник з курсу "Загальна генетика". Вид. дім "Києво-Могилянська академія". - 2010. - 335с.

Додаткові:
1. Екологічна біохімія. Навчальний посібник для ВНЗХижняк С.В. та ін., Бабенюк Ю.Д., Войціцький В.М., Ісаєнко В.М. Вид.: НАУ. - 2005. - 440 с.
2. Антипчук Ю.П. Гистология с основами эмбриологии. - М.: Просвещение, 1983. - 135 с.
3. Биология. Библиографическийсправочник. - К.: Наук. Думка, 1984. -815 с.
4. Александровская О.В., Радостина Т.Н. и др. Цитология, гистология и змбриология. - М.: Агропромиздат, 1987. - 358 с.
5. Мусієнко 1.1. Фізіологія рослин. - К.: Вища школа, 1995. - 503 с.
6. Соколова Б.Х. 120 задач по генетике (с решениями). М.: Центр РСПИ. 1991-88с.
7. "Наглядная биохимия" Ян Кольман, Клаус-Генрих Рем, ЮргенВирт. - 2000


Форми та методи навчання: лекції, лабораторні заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: Поточний контроль (70%) - лабораторні заняття. Підсумковий контроль (30%) - екзамен

Мова навчання: українська