НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 296848

Назва:

Регіональний та місцевий розвиток



Анотація: Основна мета вивчення дисципліни – одержання теоретичних знань щодо підготовки висококваліфікованих фахівців з регіонального управління та місцевого самоврядування, які спроможні виробляти, аналізувати та реалізовувати стратегію розвитку регіону та міста, сприяти інноваційним процесам на основі світових стандартів, формування навики та компетентності для виконання функцій та завдань регіонального управління та місцевого самоврядування у майбутній фаховій діяльності. Реалізація зазначеної мети передбачає низку завдань щодо вивчення сутності, цілей, функцій, принципів діяльності, структури регіонального управління та місцевого самоврядування.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 2

Семестр: 3

Кількість кредитів: Загальна кількість годин 90 Кредитів -3 Аудиторні-40год Лекції -10год Семінари 20год

Форма контролю: залік

Викладач(і): Малиш Наталія Андріївна професор доктор наук

Результати навчання: Знати теоретичні підходи до механізмів формування та реалізації регіонального управління та місцевого самоврядування.
Знати особливості побудови та функціонування системи місцевого самоврядування в Україні та світі.
Уміти застосовувати навички прийняття управлінських рішень на регіональному та місцевому рівнях.
Уміти аналізувати нормативно-правові акти, що регулюють сферу регіонального управління та місцевого самоврядування.
Уміти застосовувати сучасні моделі місцевого самоврядування, а також міжнародний досвід при прийнятті управлінських рішень.
Володіти навичками щодо підготовки звітів про виконання показників розвитку, роботи управлінських структур.
Володіти навичками щодо застосування моніторингу та оцінювання для аналізу соціально-економічних явищ та процесів регіонального управління та місцевого самоврядування.


Спосіб навчання: аудиторний

Зміст дисципліни: Тема 1. Державна регіональна політика в умовах євроінтеграційних процесів. Тема 2. Конкурентні переваги регіону - моніторинг. Рейтингова оцінка регіонів. Тема 3. Конкурентні переваги регіону – аналіз. Тема 4. Державний фонд регіонального розвитку. Тема 5. Система органів місцевого самоврядування. Тема 6. Розвиток територіальної громади. Тема 7. Моніторинг та оцінювання проєктів/програм/політики. Тема 8. Стратегії та програми розвитку міста.


Рекомендована література: 1. Місцевий економічний розвиток у територіальних громадах. Антикризові інструменти у воєнний і післявоєнний період: посібник для органів місцевого самоврядування. Проєкт USAID Говерла. – 2022. -71 с.
2. Стала мобільність у громадах: рекомендаціі? щодо відновлення Програми «U-LEAD з Європою». – 2023. – 38 с. URL: https://decentralization.gov.ua/library?year=&library_category=&library_source=&library_theme=&library_type=&library_name=
3. Як громаді адаптуватися до війни - Посібник із самофасилітації.
«Український кризовий медіа-центр» у межах Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). – 2022. – 62 с. https://decentralization.gov.ua/uploads/library/file/827/A4_Самофасилітація_посібник_12.10.2022.pdf
4. Бенчмаркінг доброго врядування : практичний посібник / За заг. ред. А.Гука. – К. : ТОВ «Вид-во Юстон», 2018. – 60 с.
5. Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого
самоврядування в Україні», http://www.slg-coe.org.ua/category/library/
6. Моніторинг і оцінювання: Заради чого? Яким чином? З яким результатом? Навч. посібник. Автори: Дукач Юлія та ін. К. : МБФ «Альянс громадського здоров’я», 2018. – 176 с. URL:


Форми та методи навчання: Активні (проблемно-орієнтовані, інтерактивні, дослідницькі, інформаційні): лекції-бесіди, презентації, дискусії, кейс-стаді, ділові ігри, робота в міні групах, мозкові штурми, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Наскрізне оцінювання процесу, прогресу; виконання тренувальних завдань у міні-аналітичних групах; виконання і захист індивідуальних робіт; усні презентації; тестування; оцінювання в балах за накопичувальною системою

Мова навчання: українська