НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 297586

Назва:

Моніторинг та оцінювання комунікацій у демократичному врядуванні



Анотація: Моніторинг й оцінювання владних комунікацій є критично важливими компонентами у розробці та реалізації дієвої політики і програм. Оцінювання надає корисну інформацію менеджерам програм і творцям політики, що може допомогти їм у прийнятті рішень про подальше фінансування, модифікацію або закриття програм. Оцінювання також може бути інструментом підзвітності для керівників програм, громадськості і спонсорів. Цей курс слугує вступом до методології та інструментів оцінювання, які зазвичай використовуються для оцінювання програм і комунікаційної діяльності, що фінансуються владою. Курс спрямований на формування у студентів вміння планувати, ідентифікувати і вимірювати результати діяльності органів влади у сфері комунікаційної діяльності виробленні політики і програм, зокрема, визначати результативність і ефективність реалізації заходів політики у порівнянні із запланованими результатами, а також організовувати діяльність органів влади із забезпечення моніторингу і оцінювання. Цей курс зосереджується на тому, які показники успішності діяльності необхідні, як їх слід створювати та які форми (канали) комунікацій є найбільш відповідними і результативними. Основна увага приділяється критичному аналізу та розумінню як самих програм, так і їх оцінок.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 2

Семестр: 3

Кількість кредитів: 3 кредита

Форма контролю: залік

Викладач(і): Кілієвич Олександр Іванович, доцент

Результати навчання: Презентувати результати моніторингу політики, стратегії або програми у сфері комунікацій.
Оцінити результативність і вплив комунікаційної політики, комунікаційної стратегії або програми комунікацій, презентувати результати.
Розробити рекомендації з визначення заінтересованих сторін, їхнього залучення до вироблення пропонованої політики (комунікативний план).
Розробити рекомендації щодо проведення консультацій з громадськістю під час вироблення комунікаційної політики або/та комунікаційних заходів для будь-якого напряму політики.
Розробити рекомендації щодо консультування із заінтересованими органами влади та узгодження з ними пропонованої політики з урахуванням певних каналів комунікації.
Розробити рекомендації з впровадження кращої світової практики владних комунікацій в діяльність органу влади.


Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Попередні - «Методи дослідження комунікацій в демократичному врядуванні»; «Вироблення доказової політики» (модуль «процес і процедури політики»)

Зміст дисципліни: 1. Моніторинг та оцінювання комунікацій в демократичному врядуванні: ефективність, результативність, успішність виконання програм 2. Індикатори діяльності; специфічні індикатори вимірювання успішності комунікацій 3: Теорія змін та причинно-наслідкові зв'язки: ланцюжки результатів та логічні моделі: особливості комунікаційної діяльності. 4. Проектування / дизайн оцінювання владних комунікацій 5. Збір та аналіз даних 6. Оцінювання владних комунікацій: звітність, менеджмент, стандарти


Рекомендована література: 1. European Commission, Directorate-General for Communication. Toolkit for the evaluation of the communication activities. / Unit COMM.D1 - Budget, Accounting and Evaluations. Brussel. URL:
https://commission.europa.eu/publications/resources-evaluation-communication_en
2. Government Communication Service (2018) Evaluation Framework 2.0. London, UK. URL:
https://gcs.civilservice.gov.uk/publications/evaluation-framework/
3. International Association for Measurement and Evaluation of Communication (2020). Барселонські принципи оцінювання комунікацій - The Barcelona Principles 3.0. URL: https://amecorg.com/barcelona-principles-3-0-translations/
4. Морра Імас, Л. Дж., Рей К. Ріст Шлях до результатів: планування та проведення ефективних оцінювань розвитку; Пер. з англ. – К.: МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні»– 580 с. URL: http://www.aidsalliance.org.ua/ru/metida Road%20to%20Results%20UA.pdf
5. Вайс, Керол Г. Оцінювання: Методи дослідження програм та політики/ Пер з англ.; наук. ред. пер. О.Кілієвич. - К. Основи 671 с. URL:
http://ipas.org.ua/index.php/library/monographs
6. Моніторинг і оцінювання: Заради чого? Яким чином? З яким результатом? Навч. посібник // Дука Ю., Кияниця З. та ін. К.: МБФ «Альянс громадського здоров’я», 2018. – 178 с. URL: http://ipzn.org.ua/wp-content/uploads/2018/06/vchalnyj-posibnyk-z-monitoryngu-i-otsinyuvannya.pdf
7. Відео-урок "Моніторинг та оцінювання комунікації" (Віктор Карпенко),
14 бер. 2019 р., 26 хв.30сек.. URL: https://www.youtube.com/watch?v=6uwWekAfU2A


Форми та методи навчання: Лекції, семінари, практичні завдання, дискусії, розробка проєктів, використання методів кейсів

Методи й критерії оцінювання: 1. Участь у заняттях – до 70% балів (беруться до уваги всі активності: питання до викладача та до інших студентів, участь в дискусіях, відповіді на питання викладача та інших студентів, підготовка завдань самостійної роботи до семінарів та обговорення виконаних завдань) 2. Залік до 30% балів: (а) виконання індивідуального завдання на тему «Оцінювання успішності комунікативної діяльності органу влади» – до 20% балів (самостійність, своєчасність, відповідність рекомендаціям, творче опрацювання джерел, демонстрація критичного мислення; (б) презентація (захист) виконаного завдання – до 10% балів (якість виступу і презентації, відповіді на питання, участь в обговоренні (питання до колег, коментарі).

Мова навчання: українська