НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 298891

Назва:

Невідкладні стани в умовах надзвичайних ситуацій



Анотація: Курс "Невідкладні стани в умовах надзвичайних ситуацій" призначений для осіб, які бажають навчитися ефективно реагувати на критичні ситуації та вміти надавати першу допомогу в екстрених випадках. Під час навчання учасники отримають знання про найважливіші аспекти домедичної допомоги, включаючи невідкладні стани, травми та інші надзвичайні обставини. Курс також акцентує на розвитку практичних навичок і стратегій управління стресом під час важливих ситуацій. Учасники отримають необхідні знання та навички для ефективної дії в екстрених ситуаціях, сприяючи збереженню життів та здоров'я.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 2

Семестр: весняний

Кількість кредитів: 3 (загальна кількість годин - 90; аудиторні години - 30; самостійна робота - 60)

Форма контролю: залік

Результати навчання: - Визначати пріоритети та оцінювати потреби сфери громадського здоров'я, пропонувати науково обґрунтовані заходи та розробляти відповідні висновки та стратегії, які спрямовані на покращення галузі охорони здоров'я.
- Організовувати заходи з нагляду за станом здоров'я населення з використанням міжсекторального підходу.
- Формулювати висновки, розробляти прогнози та проводити аналіз впливу детермінант на здоров'я населення (соціальні, економічні, індивідуальні, навколишнього середовища), визначати потреби різних груп населення щодо здоров'я, базуючись на інформації отриманій із систем епідеміологічного нагляду.
- Визначати та застосовувати доцільні заходи і методи попередження і контролю фізичних, хімічних, біологічних, радіаційних та ядерних загроз для здоров'я і безпеки населення.
- Оцінювати ризики та планувати відповідні дії у випадках надзвичайних ситуацій в сфері громадського здоров'я.
- Ідентифікувати, аналізувати ризики, пов'язані з впливом на здоров'я населення детермінант навколишнього середовища (фізичних, радіаційних, хімічних, біологічних та виробничих) та організовувати відповідні заходи, спрямовані на захист здоров'я населення.
- Здійснювати наставництво та сприяти безперервному професійному розвитку фахівців з громадського здоров'я.


Спосіб навчання: аудиторне

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: -

Зміст дисципліни: в наданні учасникам необхідних знань, навичок і практичного досвіду для ефективного реагування та надання першої допомоги в критичних ситуаціях та надзвичайних обставинах. Курс спрямований на розвиток учасників у якості надійних і компетентних першопомічників, здатних вчасно та ефективно втручатися в екстрених ситуаціях для збереження життів, запобігання ускладнень та забезпечення максимально можливого рівня безпеки для постраждалих.


Рекомендована література: ОСНОВНА:
1. "Advanced Cardiovascular Life Support (ACLS) Provider Manual". Автор: American Heart Association
2. "Emergency & Critical Care Pocket Guide". Автор: Paula Derr
3. "PHTLS: Prehospital Trauma Life Support". Автор: National Association of Emergency Medical Technicians (NAEMT)
4. "Disaster Nursing and Emergency Preparedness for Chemical, Biological, and Radiological Terrorism and Other Hazards". Автор: Tener Goodwin Veenema
5. "Emergency Medicine Manual". Автор: David Cline, O. John Ma
6. Курс тактичної бойової допомоги постраждалим. Автор: DHA (Defense Health Agency)

ДОДАТКОВА:
1. Основи законодавства України про охорону здоров'я https://ips.ligazakon.net/document/view/t280100?ed=2011_05_19
2. ро внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо удосконалення надання медичної допомоги https://ips.ligazakon.net/document/T113611
3. American Red Cross (https://www.redcross.org/)
4. Trauma.org (https://www.trauma.org/)
5. Мобільний додаток: First Aid by American Red Cross
6. Відеокурси з невідкладної медицини на платформі MOOC. Coursera (https://www.coursera.org/)


Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (участь у семінарських заняттях, виконання завдань самостійної роботи); підсумковий контроль - 30 балів (залік).

Мова навчання: українська