НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 315041

Назва:

Економічна теорія підприємництва



Анотація: Економічна теорія підприємництва – це курс, який формує сучасне економічне мислення, теоретичні знання і практичні навички, що є необхідними для розв’язання завдань економічної діяльності. Це дисципліна, опанування якої сприяє формуванню знань і розумінню сутності базових категорій мікроекономічної теорії, розумінню тенденцій розвитку економічних систем, мотивації та поведінки суб’єктів ринку.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 1

Семестр: 2

Кількість кредитів: 5

Форма контролю: екзамен

Викладач(і): Іванова Н.Ю., доцент, к.е.н.; Палієнко Т.П. ст. викл.

Результати навчання: Програмні результати навчання
ПР1. Асоціювати себе як члена громадянського суспільства, наукової спільноти, визнавати верховенство права, зокрема у професійній діяльності, розуміти і вміти користуватися власними правами і свободами, виявляти повагу до прав і свобод інших осіб, зокрема, членів колективу.
ПР3. Знати та використовувати економічну термінологію, пояснювати базові концепції мікро- та макроекономіки.
ПР4. Розуміти принципи економічної науки, особливості функціонування економічних систем.
ПР5.Застосовувати аналітичний та методичний інструментарій для обґрунтування пропозицій та прийняття управлінських рішень різними економічними агентами (індивідуумами, домогосподарствами, підприємствами та органами державної влади).
ПР6.Використовувати професійну аргументацію для донесення інформації, ідей, проблем та способів їх вирішення до фахівців і нефахівців у сфері економічної діяльності.
ПР7.Пояснювати моделі соціально-економічних явищ з погляду фундаментальних принципів і знань на основі розуміння основних напрямів розвитку економічної науки.
ПР11. Вміти аналізувати процеси державного та ринкового регулювання соціально-економічних і трудових відносин.
ПР16. Вміти використовувати дані, надавати аргументацію, критично оцінювати логіку та формувати висновки з наукових та аналітичних текстів з економіки.
ПР21. Вміти абстрактно мислити, застосовувати аналіз та синтез для виявлення ключових характеристик економічних систем різного рівня, а також особливостей поведінки їх суб’єктів.
ПР23. Показувати навички самостійної роботи, демонструвати критичне, креативне, самокритичне мислення.




Спосіб навчання: аудиторний, дистанційний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: мікроекономіка, економіка підприємства, економетрика, політична економія

Зміст дисципліни: ЗМІСТ КУРСУ Перелік тем 1.Концепція підприємництва 2.Теорія попиту і пропозиції 3.Теорія поведінки споживача 4.Теорія виробництва 5.Теорія економічних витрат 6.Поведінка виробника за умов досконалої конкуренції


Рекомендована література: РЕКОМЕНДОВАНІ ДЖЕРЕЛА
1. Економічна теорія підприємництва: практикум для студентів факультету економічних наук. / Іванова Н.Ю., Шевченко О.О. – к. : НаУКМА, 2021. – 71 с. URL: http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/21572 2. Grace Winter. Everyday Economics Made Easy. A Quick Review of What You Forgot You Knew. Wellfleet Press, 2022 - 144 pages
2. Базілінська О., Мініна О. Мікроекономіка. – «Центр навчальної літератури», 2019. – 352
3. Гронтковська Г., Косік А. Мікроекономіка. Практикум: навчальний посібник. – К.: «Центр начальної літератури», 2019. – 418 с.
4. Жебка В., Рудий М. Мікроекономіка. – «Центр навчальної літератури», 2019. – 360 с.
5. Іванова Н.Ю. Економічна теорія управління фірмою. Навч. пос. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 266 с.

Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна роботаІнтерактивні: командна робота, кейсисемінари, розв’язування ситуаційних задач, дискусії

Методи й критерії оцінювання: УМОВИ ВИЗНАЧЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО РЕЙТИНГУ Робота у семестрі – 60 балів; Екзамен – 40 балів; Разом – 100 балів Порядок перерахунку рейтингових показників нормованої 100-бальної університетської шкали оцінювання в національну 4-бальну шкалу та шкалу ECTS Мінімальний порогів рівень оцінки за роботу в семестрі (допуск до екзамену) складає 30 балів. У разі отримання оцінки «неприйнятно» (нижче 29 балів) студент забов’язаний повторно вивчити курс. У разі отримання оцінки «незадовільно» студент має право на два перескладання: викладачеві та комісії. При цьому максимальна підсумкова оцінка після перескладання може бути лише на рівні «достатньо». Замість перескладання комісії студент може обрати повторне вивчення курсу.

Мова навчання: українська