НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 315065

Назва:

Економіка Європейського Союзу



Анотація: Курс присвячено питанням сутності і змісту європейської інтеграції, проблемам формування в студентів комплексу знань щодо формування та розвитку євроінтеграційних процесів, усвідомлення їх системної сутності та розуміння проблем і перспектив посилення взаємозв'язків України та Європейського Союз. Предметом вивчення навчальної дисципліни є закономірності, принципи і методи організації різних форм співробітництва як з державами Європейського Союзу, так і з різними європейськими структурами, а також підготовки до самостійного ведення бізнесу в ЄС. Метою навчальної дисципліни є опанування студентами продуктивного глобального мислення та системи знань у галузі світової та європейської інтеграції, прийняття рішень у сучасному інтегрованому просторі з урахуванням аспектів глобальної кооперації та імплементації європейської бізнес-моделі у площину української економіки.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 4

Семестр: 8

Кількість кредитів: 3

Форма контролю: залік

Результати навчання: обговорювати та аналізувати контекст глобалізації та глобальної інтеграції РН2. оцінювати ступінь глобальної інтеграції між обраними країнами РН3. розвивати навички критичного мислення для розуміння та
обговорення економічних питань на світовій політичній та
професійній арені.

Спосіб навчання: аудиторний/дистанційний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Макроекономіка, Міжнародна економіка

Зміст дисципліни: Коротка соціально-економічна характеристика країн-членів Європейського Союзу. Символи Європейського Союзу: європейський прапор, європейський гімн, День Європи, девіз Європейського Союзу. Фундаментальні цінності Європейського Союзу. Європейський Союз як гарант миру та безпеки. Єдність та рівність як ключові поняття Європейського Союзу. Фундаментальні свободи Європейського Союзу. Європейський Союз як міжнародна організація. Договірно-правова система Європейського Союзу. Паризький договір. Римські договори. Брюссельський договір. Єдиний європейський акт. Маастрихтський договір про Європейський Союз. Амстердамський договір. Ніццький договір. Лісабонський договір. Сучасні позиції Європейського Союзу у світовій економіці. Економіко-валютний союз європейських країн. Особливості формування та приєднання до зони євро (єврозони). Критерії конвергенції, або Маастрихтські критерії: цінова стабільність, вимоги до державного боргу та дефіциту бюджету, стабільність національної валюти та процентних ставок. Європейський механізм встановлення валютних курсів (Exchange Rate Mechanism (ERM II). Етапи запровадження євро. Переваги та недоліки використання єдиної валюти. Євро як світова валюта. Євросистема. Європейський Центральний банк. Функції та завдання Євросистеми. Монетарні інструменти Євросистеми: операції на відкритому ринку, постійно діючі механізми рефінансування та мінімальні резерви на рахунках Євросистеми. Коротка характеристика цінностей Європейського Союзу. Офіційні документи, що затверджують європейські цінності. Політичні та економічні цінності Європейського Союзу. Шляхи трансформації цінностей Європейського Союзу у цінності європейської України.


Рекомендована література: 1.Marekha I.S. The Global and European Integration / I.S.Marekha : lecture notes. – Sumy: SSU, 2017. – 105 P.
2. Дзвінчук Д.І. Європейська інтеграція та євроатлантичне співробітництво України / Д.І. Дзвінчук. – ІваноФранківськ, 2016. – 76 с.
Електронний
ресурс
3. Лукашевич В.М. Глобалістика. – Львів: Новий Світ-2000,2017. – 440 с.

Форми та методи навчання: лекції, семінари,лекція (вступна, тематична, оглядова, підсумкова). Проведення лекційних занять включає: викладення теоретичного матеріалу; оглядові лекції з використанням опорного конспекту; лекції-візуалізації із використанням мультимедійних технолог

Методи й критерії оцінювання: Рейтингове оцінювання за 100 шкалою ЄКТС. За дисципліною передбачені такі методи оцінювання: - опитування; - перевірка та оцінювання письмових завдань; - захист презентацій (виконаних завдань, кейсів).

Мова навчання: українська