НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 315091

Назва:

Вступ до спеціальності



Анотація: Ознайомлення майбутнього фахівця із сутністю зв'язків з громадськістю як сферою діяльності, професією та соціальним інститутом, основними підходами до визначення ПР, його функціями і принципами, історичними моделями. Дати студенти можливість розглянути еволюцію становлення і розвитку професії паблик рілейшнз, сучасні тенденції розвитку системи ПР, її значення у сучасному світі та ознайомитися з основними вимогами до професійних та особистісних якостей фахівця сфери зв'язків із громадськістю.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 1

Семестр: осінній

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 120; аудиторні/дистанційні години - 40; самостійна робота - 80; кредитів ЄКТС - 4,0

Форма контролю: екзамен

Викладач(і): В. Г. Королько, доктор філософських наук, професор

Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент повинен:
- знати історію виникнення, становлення та розвитку зв'язків із громадськістю як сфери професійної діяльності та соціальної інституції;
- мати уявлення про роль зв'язків із громадськістю у зміцненні порозуміння та рівноваги в суспільстві, соціальної відповідальності соціальних суб'єктів;
- мати уявлення про сучасну систему наукового знання та актуальну практику в сфері зв'язків з громадськістю;
- знати основні вимоги до професійних та особистісних якостей фахівця сфери зв'язків із громадськістю.


Спосіб навчання: аудиторний/дистанційний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: соціальне управління, теорія менеджменту, методи якісного та кількісного аналізу роботи агентства та служби зв'язків із громадськістю організації, аналіз державної політики в сфері комунікації з громадськістю, репутаційний менеджмент, основи журналістики та ін.

Зміст дисципліни: ознайомити майбутнього фахівця із сутністю зв'язків з громадськістю як сферою діяльності та соціальним інститутом, основними підходами до визначення ПР, його функціями і принципами, історичними моделями. Дати можливість розглянути еволюцію становлення і розвитку професії паблик рілейшнз, сучасні тенденції розвитку системи ПР, її значення у сучасному світі та ознайомитися з основними вимогами до професійних та етичних якостей фахівця сфери зв'язків із громадськістю


Рекомендована література: Основна
- Катлип С.М., Сентер А.Х., Брум Г.М. Паблик рилейшнз. Теория и практика. 8-е изд. Пер. с англ - М.: Издательский дом "Вильямс", 2000.
- Королько В.Г. Некрасова О.В. Связи с общественностью. Научные основы, методика, практика. Учебник, 4-е изд.: Пер. с укр., перераб, и доп. - К.: Вид. дім "Києво-Могилянська академія", 2013.
- Королько В.Г. Некрасова О.В. Зв'яки з громадськістю. Наукові основи, методика, практика. Підручник, 3-тє вид. доп. і перероб. - К.: Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2009.
- Ньюсом Д., Терк Д., Крукеберг Д. Все о PR. Теория и практика паблик рилейшнз. 7-е изд. Пер. с англ. - М.: Консалтинговая группа "ИМИДЖ-контакт", 2001.
- Связи с общественностью как социальная инженерия. / Под ред. В.А.Ачкасовой, Л.В.Володиной. - СПб.: Речь, 2005.
- Стратегія і тактика комунікацій із громадськістю для організацій третього сектора. Методичний посібник / За ред. В.Г.Королька. - К.: - 2003.


Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, підготовка письмової роботи за тематикою курсу, індивідуальна робота, консультації.

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 60 балів (усне опитування, реферати, конспекти, індивідуальне письмове завдання); підсумковий контроль - 40 балів (екзамен).

Мова навчання: українська