НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 315225

Назва:

Системне програмування



Анотація: Курс призначений для знайомства студентів з основними методами і засобами програмної реалізації сучасних мов програмування, основними принципами і методами конструювання трансляторів з мов програмування. Вивчаються компоненти операційних систем та інструментальні середовища розробки програм. Крім того, в рамках реалізації процесів і потоків розглядаються питання взаємних виключень і синхронізації, алгоритми планування і диспетчеризації, управління пам'яттю і файлові системи.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 3

Семестр: осінній

Кількість кредитів: 4 (загальна кількість годин - 120; лекційні заняття - 20; практичні заняття - 22 годин; самостійна робота - 78 години)

Форма контролю: іспит

Викладач(і): Жежерун О.П.

Результати навчання: Після вивчення дисципліни студенті повинні розуміти загальну структуру програмного забезпечення, розрізняти системне та прикладне програмне забезпечення, повинні знати типи мовних процесорів і підходи до їхньої реалізації; основи розробки компіляторів, насамперед основи теорії формальних мов і граматик, методи аналізу і синтезу програм, основи оптимізації програм. Студенти мають розуміти принципи побудови операційних систем, в тому числі багатопроцесорних, принципи реалізації багатопотокових режимів виконання.

Спосіб навчання: аудиторний, дистанційний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: немає

Зміст дисципліни: Курс призначений для знайомства студентів з основними методами і засобами програмної реалізації сучасних мов програмування, основними принципами і методами конструювання трансляторів з мов програмування. Вивчаються компоненти операційних систем та інструментальні середовища розробки програм. Крім того, в рамках реалізації процесів і потоків розглядаються питання взаємних виключень і синхронізації, алгоритми планування і диспетчеризації, управління пам'яттю і файлові системи.


Рекомендована література: 1. Ахо А., Лам M., Сети Р., Ульман Д..

2. Компиляторы: принципы, технологии и инструментарий, 2-е изд. : Пер. с англ. - М. : 000 "И.Д. Вильяме", 2008. - 1184

3. 2. Волохов В., Системне програмування, Київ, КНУ, 2010.

4. 5. 1.Таненбаум С. Современные операционные системы, 2-е изд.: - СПб.: Питер, 2004. – 1040 с.

5. Системне програмування. Системні сервісні компоненти: навч. посібник / О.С. Дерев’янко, С.Г. Межерицький, С.Ю. Гавриленко, А.М. Клименко. – Харків: НТУ «ХПІ», 2009. –160 с.


Форми та методи навчання: лекційні заняття, практичні заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Умови визначення навчального рейтингу з курсу “Системне програмування Робота в триместрі – 60 Контрольні роботи - 20 Іспит – 20 Всього – 100 Студент допускається до складання іспиту за умови виконання положення про навчаня в НаУКМА (відвідуваність), та якщо кількість набраних ним балів за роботу в семестрі становить не менше 35 балів. Пропущені заняття без поважних причин мають бути відпрацьовані додатково. Іспит вважається не зданим, якщо сумарна кількість балів з дисципліни складає менше 60 балів. Підсумкова оцінка “x” з дисципліни у балах (100 – бальна шкала) переводиться у чотирибальну (національну шкалу) з розрахунку: 60<= х <71 – задовільно, 71<= х <91 – добре, 91<= х <=100 – відмінно. 1. Робота у триместрі

Мова навчання: українська