НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 315439

Назва:

Криптономіка



Анотація: Курс надає розуміння поняття криптономіка, що виникло на підставі розробки, впровадження, застосування і розширення використання технології блокчейн в фінансовій сфері, а також майже в усіх галузях світової економіки. Студенти ознайомляться з основами технології блокчейн, криптографії, децентралізованих баз даних, принципами і методами захисту даних в децентралізованих системах у поєднанні з прозорістю і конфіденційністю даних. На лекціях будуть розглянуті напрямки застосування технології блокчейн в фінансах і в економічній сфері. Для розуміння практичних аспектів застосування технології блокчейн в економіці і фінансах, а саме на фондовому ринку і для функціонування «криптовалют» або «приватних грошей» студенти отримають базові знання основних економічних і фінансових понять на макроекономічному і мікроекомічному рівнях. А саме, що таке гроші, їх властивості і функції, поняття товару і товарного виробництва, видів вартості, кредиту, фінансових інструментів, активів, видів економічних ризиків і методів управління ризиками, поняття фінансової системи держави і світу, їх взаємодії, описання інституціональних посередників, які забезпечують економічні процеси: банки, фінаносві компанії і їх види, біржі і їх види, що таке бюджет, фінанси, підприємства і держави, технологічні і правові аспекти використання ними криптовалют, технології блокчейн, різних криптографічних суб’єктів. Студенти протягом курсу зрозуміють роль і місце криптовалют, токенів і смартконтрактів, що створені і обертаються на основі технології блокчейн в сучасній грошовій, фінансовій і економічній системах. Студенти виконають індивідуальні і групові (командні) практичні завдання з розробки смартконтрактів, створення власної криптовалюти, з використанням існуючих блокчейн платформ із застосуванням набутих практичних знань і досвіду з програмування за допомогою вивчених мов програмування. Метою курсу лекцій і практичних занять предмету є вивчення технології блокчейн і її практичне застосування в економічних і фінансових процесах, які формують криптономіку.

Тип дисципліни: Вибіркова

Рік навчання: 3

Семестр: осінній

Кількість кредитів: 4(Всього годин – 120 Лекційних – 20 Практичних – 20 Сам. робота - 80)

Форма контролю: залік

Викладач(і): Гороховський К.С.

Спосіб навчання: аудиторний, дистанційний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: немає

Зміст дисципліни: Курс надає розуміння поняття криптономіка, що виникло на підставі розробки, впровадження, застосування і розширення використання технології блокчейн в фінансовій сфері, а також майже в усіх галузях світової економіки. Студенти ознайомляться з основами технології блокчейн, криптографії, децентралізованих баз даних, принципами і методами захисту даних в децентралізованих системах у поєднанні з прозорістю і конфіденційністю даних. На лекціях будуть розглянуті напрямки застосування технології блокчейн в фінансах і в економічній сфері. Для розуміння практичних аспектів застосування технології блокчейн в економіці і фінансах, а саме на фондовому ринку і для функціонування «криптовалют» або «приватних грошей» студенти отримають базові знання основних економічних і фінансових понять на макроекономічному і мікроекомічному рівнях. А саме, що таке гроші, їх властивості і функції, поняття товару і товарного виробництва, видів вартості, кредиту, фінансових інструментів, активів, видів економічних ризиків і методів управління ризиками, поняття фінансової системи держави і світу, їх взаємодії, описання інституціональних посередників, які забезпечують економічні процеси: банки, фінаносві компанії і їх види, біржі і їх види, що таке бюджет, фінанси, підприємства і держави, технологічні і правові аспекти використання ними криптовалют, технології блокчейн, різних криптографічних суб’єктів. Студенти протягом курсу зрозуміють роль і місце криптовалют, токенів і смартконтрактів, що створені і обертаються на основі технології блокчейн в сучасній грошовій, фінансовій і економічній системах. Студенти виконають індивідуальні і групові (командні) практичні завдання з розробки смартконтрактів, створення власної криптовалюти, з використанням існуючих блокчейн платформ із застосуванням набутих практичних знань і досвіду з програмування за допомогою вивчених мов програмування. Метою курсу лекцій і практичних занять предмету є вивчення технології блокчейн і її практичне застосування в економічних і фінансових процесах, які формують криптономіку.


Рекомендована література: Список рекомендованої літератури

1. Блокчейн и децентрализованные системы, П.Кравченко, Б.Скрябин, О.Дубинина 2. Solidity (електронний ресурс https://solidity.readthedocs.io/en/v0.5.11/)

3. Свон М. Блокчейн. Схема новой экономики. М.Олимп-бизнес 2017, 240с

4. Babkin A.V., Burkaltseva D.D., Betskov A.V., Kilyaskhanov H.Sh., Tyulin A.S., Kurianova I.V. Automation digitalization blockchain: trends and implementation problems // International Journal of Engineering and Technology (UAE). 2018. Т. 7. No 3.14. С. 254–260.

5. Babkin A.V., Burkaltseva D.D., Betskov A.V., Kilyaskhanov H.Sh., Tyulin A.S., Kurianova I.V. Automation digitalization blockchain: trends and implementation problems. International Journal of Engineering and Technology (UAE). 2018; 7(3.14): 254-260.

6. Kim Hamilton Duffy, “W3C Credentials Community Group Charter,” World Wide Web Consortium, 19 Oct. 2017. www.w3.org/community/credentials/charter, accessed 23 April 2018.

Форми та методи навчання: лекції, практичні роботи , самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Умови визначення навчального рейтингу з курсу Робота в триместрі – 70 Залік – 30 Разом - 100

Мова навчання: українська