НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 315549

Назва:

Етнологія



Анотація: Курс має на меті дати студентам можливість отримати всебічне уявлення про етнос як цілісну та самодостатню систему. Етнос і його культура виокремлюються в якості складного комплексу різних за характеристиками та функціональними особливостями компонентів. Увагу приділено теоретичним проблемам (теорія етносу, її понятійний апарат; методика і методологія, етнічна історія; етнічна психологія тощо) та розглядові окремих явищ і компонентів етнічної культури (етнічне мистецтво та його специфіка; соціальна структура; зв’язки, комунікації і знакові системи; традиційний світогляд; обрядність тощо).

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 3

Семестр: 5, 6

Кількість кредитів: 8.00 (загальна кількість годин – 240 год.; аудиторні години – 82 год.; лекції – 44 год.; семінарські заняття –38 год.; самостійна робота 158 год.)

Форма контролю: залік, іспит

Викладач(і): кандидат історичних наук, доцент Нікішенко Ю.І.

Результати навчання: У результаті вивчення курсу студент повинен:
Знати основні принципи побудови теорії етносу, її понятійний апарат, основні
структури етнічної культури та їх характеристики
Уміти застосовувати набуті знання для аналізу процесів, що відбуваються в
культурі етносу протягом його існування

Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Історія української культури, Загальна історія мистецтв, Історія декоративно- прикладного мистецтва, Історія костюму та моди, Культура повсякдення народів світу, Археологія та давня культура, Соціальна і культурна антропологія, Давні Європа та Близький Схід, Соціокультурний розвиток людства.

Зміст дисципліни: Даний курс розрахований на студентів, які спеціалізуються в гуманітарній галузі, зокрема, в культурології, історії та філології. Вміст лекцій розплановано таким чином, щоб дати можливість студентам отримати всебічне уявлення про етнос та його культуру як про цілісну та самодостатню систему, що складається з великої кількості різних компонентів, від варіативності яких залежить характер та специфіка кожної окремо взятої етнічної культури.


Рекомендована література: Пономарьов А.П. Українська етнографія. Курс лекцій. - К.,1994.
Бромлей Ю.В. Этнография. - М., 1982.
Бромлей Ю.В. Современные проблемы этнографии. - М., 1981.
Свод этнографических понятий и терминов. - М., 1988.

Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: Поточний конроль (60% усне опитування на семінарах, одна письмова робота) . Підсумковий контроль (40% тестові завдання в чотирьох варіантах)

Мова навчання: українська