НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 315559

Назва:

Практика музейна (ознайомча)



Анотація: Формування цінісних орієнтирів, гуманістичної форми ставлення до навколишнього світу і до себе та емоційно-ціннісного підходу до знань; Виховання музейної культури (поваги до памяток історії та культури , розуміння музейної мови); Ознайомлення з експозиційними та фондовими колекціями музеїв різних за профілем (історичних, художніх, природничих, технічних, літературних, комплексних) та за основним суспільним призначенням (державних, академічних, навчальних, відомчих тощо).

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 1

Семестр:

Кількість кредитів: 3 (загальна кількість годин - 90:; практичні заняття 30 год.; самостійна робота 60 год.;)

Форма контролю: залік

Викладач(і): старший викладач Бондарець О.В.; кандидат філософських наук, доцент Демчук Р.В.

Результати навчання: ознайомлення з культурно-історичними цінностями із зібрань музеїв м. Києва тв. ін.. міст України;
формування ціннісних орієнтирів, гуманістичної форми ставлення до навколишнього світу і до себе та емоційно-ціннісного підходу до знань.


Спосіб навчання: позааудиторний (на базі музеїв м. Києва та інших міст України)

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Історія української культури, Історія України

Зміст дисципліни: Знайомство з експозиційними та фондовими колекціями музеїв різних за профілем (історичних, художніх, природничих, технічних, літературних, комплексних) та за основним суспільним призначенням (державних, академічних, навчальних, відомчих, на громадських засадах). Звіт про практику, де аналізуються підсумки проведеної роботи.


Рекомендована література: Дьякова Р.А., Емельянов Б.В., Пасечный П.С. Основы экскурсоведения. - М., 1985. - 255 с.
Майстровская М.Т. Музейная экспозиция. Искусство - архитектура - дизайн. Тенденции формирования. - М., 2002. - Ч.1. - 275 с.
Столяров Б.А., Соколова Н.Д., Алексеева Н.А. Основы экскурсионного дела. - СПб., 2002. - 144 с.


Форми та методи навчання: Форми: консультації, індивідуальні співбесіди, самостійна робота, практика. Методи практичні, проблемно-пошукові, контролю і самоконтролю.

Методи й критерії оцінювання: Критерії оцінки: характер засвоєння знання (рівень усвідомлення, міцність запам'ятовування, обсяг, повнота і точність); якість виявлення знання студентом (логіка мислення, аргументація, послідовність і самостійність викладу, культура мовлення); ступінь оволодіння відомими способами діяльності, уміннями і навичками застосування засвоєних знань на практиці; оволодіння досвідом творчої діяльності; якість виконання письмових робіт (зовнішнє оформлення, темп виконання, ретельність тощо).

Мова навчання: українська