НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 315912

Назва:

Основи міжнародних відносин



Анотація: Основні теорії міжнародних відносин: концепції багатополярного та двополярного світу, міжнародних конфліктів і застосування сили в міжнародних відносинах, геостратегічні концепції, феномен національних інтересів тощо. Процеси інтернаціоналізації суспільного життя та регіоналізації в сучасному світі. Теоретичні засади і практика зовнішньої політики України та найважливіших суб’єктів сучасної системи міжнародних відносин.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 2

Семестр: 3

Кількість кредитів: 4

Форма контролю: іспит

Викладач(і): док.п.н., Гнатюк Микола Миколайович

Результати навчання: Внаслідок вивчення курсу студент повинен отримати уявлення про зміст сучасних наукових підходів до дослідження світової політики, розуміти значення політичних процесів, що розгортаються в сфері міжнародних відносин, уміти виділити основні тенденції і проблеми, властиві світовій політиці.

Спосіб навчання: аудиторне та самостійне.

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: "Основи політичної науки".

Зміст дисципліни: Курс має на меті дати студентам фахові знання про світовий політичний процес, його рушійні сили, тенденції і актори; ознайомити студентів із основними теоретичними підходами до пояснення міжнародних відносин; сприяти засвоєнню понятійно-категоріального апарату, що використовуються світовою наукою у вивченні політичних взаємодій на міжнародній арені.


Рекомендована література: Основні праці класиків теорії міжнародних відносин; підручник: Karen Mingst. Essentials of international relations. - W. W. Norton & Company; Fourth Edition edition (August 24, 2007). - 368 p.

Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: Оцінювання роботи здійснюється за 100-бальною системою. Максимальний бал за залік - 20, за участь в дискусіях та виконання завдань - 60, за нарис - 20. Курс вважається зарахованим, якщо підсумкова оцінка перевищує 60 балів. До складання заліку допускаються ті, хто набрав за роботу в триместрі (дискусії, завдання, нарис) понад 30 балів

Мова навчання: українська та англійська