НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 315986

Назва:

Демократія: від теорії до практики



Анотація: Мета: формування у студентів цілісного розуміння явища демократії, а також зміцнення знань, навичок та схильностей студентів, які пов’язані з ефективною громадянською активністю.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 2

Семестр: 3

Кількість кредитів: 4,5 ЄКТС

Форма контролю: залік

Викладач(і): стар.викл. канд.наук Зубрицька Л.Й

Результати навчання: Очікувані результати навчання: розуміння ролі влади в умовах демократії, прав громадян, процесів захисту прав людини і ролі, яку відіграє громадянське суспільство у моніторингу діяльності уряду та співпраці з ним, а також яким чином воно дозволяє громадянам самостійно чи колективно досягати цілей.

Очікується також, що студенти розвинуть навички, пов’язані з ефективною громадянською активністю, зокрема: здатністю критично аналізувати інформацію, розглядати питання з різних позицій, приймати обґрунтовані рішення, а також працювати спільно з іншими заради досягнення мети.

З метою розвитку навичок студентів (у тому числі, але не обмежуючись, критичного мислення, активного слухання, досягнення консенсусу, публічних виступів, групової роботи та вирішення проблем) ініціатива з громадянської освіти IFES підкреслює важливість інтерактивних методик навчання (на противагу традиційним форматам лекцій).

Спосіб навчання: аудиторне, самостійне

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Види аудиторної роботи: - Інтерактивні вправи за методикою IFES; - розв’язання тестів відповідно до тематики практичного завдання; - проведення ділових ігор та обговорення практичних ситуацій (кейсів); - перевірка практичних завдань, виконаних студентами під час індивідуальної роботи.

Зміст дисципліни: Основний компонент курсу – це студентський проект або проект студентської дії. У поступовому, керованому процесі студенти визначають питання у суспільстві, яке вони визнають проблемним і яке вони у подальшому досліджуватимуть, пов’язуючи його з темами курсу. Насамкінець, перед студентами ставлять завдання розробити план дій, спрямований на вирішення цього питання. На власному досвіді студенти будуть розвивати знання, схильності та навички, необхідні соціально активному та свідомому громадянину. Проект може виконуватись самостійно або в групі. Участь у презентації беруть усі учасники проекту.


Рекомендована література: 1.Демократія: від теорії до практики. Підручник курсу. – К., 2018 р. 2.Демократія: від теорії до практики. Навчальний посібник для студентів. – К., 2018 р.

3.Шляхтун П.П. Політологія (теорія та історія політичної науки): Підручник. – К., 2002.

4. Гугенбергер Б. Теория демократии // Полит. исследования. 1991. №4.

5. Рассел Б. Історія західної філософії в 2-х тт. – К., 1996.

6.Нерсесянц В.С. История политических и правовых учений. – М., 2002 7. Гусєв В. І. Ідея свободи у філософії Д. Локка. – К., 2001.

8. Даль Р. Введение в экономическую демократию. М. 1991

9. Арон Р. Эссе о свободах. – М., 2005. – 208 с.

10. Конституція України. /https://www.president.gov.ua/ua/documents/constitution/konstituciya- krayini

Форми та методи навчання: лекції, семінари

Методи й критерії оцінювання: поточний контроль, представлення індивідуальних або групових проектів, написання письмових робіт, участь у дискусіях (70 %), підсумковий контроль у формі заліку (30 %)

Мова навчання: Українська