НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316011

Назва:

Адміністративний процес



Анотація: Ключову роль у захисті прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушеня з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування відіграє адміністративне судочинство, оскільки саме з його появою в Україні було запроваджено судовий контроль за дотриманням законності суб'єктами владних повноважень на якісно новому рівні. Системне розуміння адміністративного судочинства передбачає встановлення його місця не лише в предметі адміністративного права. Важливе теоретичне значення має вирішення питання про його співвідношення з всією сукупністю адміністративно-процесуальних форм, що утворюють поняття "адміністративний процес". Курс "Адміністративний процес" вивчає : Основні теорії сучасного адміністративного процесу, конфліктні провадження в адміністративному процесі; Провадження у справах про адміністративні правопорушення; Провадження по забезпеченню прав громадян; Адміністративна юстиція та адміністративне судочинство.

Тип дисципліни: нормативна професійно орієнтована

Рік навчання: 2

Семестр: весняний (4)

Кількість кредитів: 3 кредити ЄКТС (90 годин, з них 30 аудитрних (лекції і семінарські заняття) та 60 годин - самостійна робота)

Форма контролю: екзамен

Викладач(і): Іщенко Юрій Вікторович, к.ю.н., доцент

Результати навчання: В результаті вивчення "Адміністративного процесу" студент має виявляти знання і розуміння сучасних правових доктрин, цінностей і принципів функціонування національної правової системи, демонструвати необхідні знання та розуміння сутності та змісту основних правових інститутів і норм адміністративного процесуального права, пояснювати природу та зміст основних правових явищ і процесів, застосовувати набуті знання у різних правових ситуаціях. виокремлювати юридично значущі факти і формувати обгрунтовані висновки, готувати проекти необхідних актів застосування права відповідно до правового висновку. зробленого у різних правових ситуаціях.

Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Обовязковою номативною дисципліною, що передує вивченню адміністративного процесу є "Загальна теорія права" і "Адміністративне право".

Зміст дисципліни: 1. Основні концепції адміністративного процесу. Адміністративна юстиція та організація адміністративного судочинства; 2. Учасники судового процесу. 3. Позовне провадження. 4. Особливості розгляду окремих категорій адміністративних справ. 5. Перегляд судових рішень.


Рекомендована література: Законодавство:

Конституція України
Кодекс про адміністративні правопорушення,
Кодекс адміністративного судочинства.

Основна література:

1. Смокович М..І., Бевзенко В.М. Адміністративний процес України: теорія, практика: підручник. К.: ВД "Дакор", 2020.1346 с.
2. Суссак М.С. Процесуальний розсуд адміністративного суду першої інстанції: сутність та особливості реалізації. К.: ВД "Дакор", 2022. 240 с.
3. Смокович М.І. Юрисдикція адміністративних судів: теорія і практика судочинства. К.: Юрінком Інтер. 2022. 288 с.
4. Волкова Ю.А., Легеза Ю.О. Касаційне провадження в адміністративному процесі: сутність, зміст, особливості. К.: ВД "Дакор", 2022. 376 с.
5. Адміністративне судочинство України: теорія та практика. монографія. За заг. ред. О.М. Нечитайла. К.: ВАІТЕ, 2015. 448 с.
6. Позов в адміністративному судочинств: теорія, правове регулювання, практика. Монографія. Л.Р.Біла-Тіунова, О.В. Закаленко, А.О. Неугодніков. Одеса: Фенікс, 2015. 186 с.
7. Докази та доказування в адміністративному судочинстві: монографія. за заг. ред. О.Б. Червякової. Харків: Фактор, 2014. 278 с.
8.Постанови Пленуму, роз'яснення та рекомендації Вищогo адміністративного суду України. Упоряд. Ю.І. Руснак. К.: Центр учбової літератури, 2012. 136 с.
9.Колпаков В.К. Юрисдикція адміністративних судів: монографія у 2 кн. Харків, 2011. 252 с.
10. Коломоєць Т.О. Внутрішнє переконання судді в адміністративному процесі: теоретико-правовий та праксеологічний аспект формування6 монографія. Херсон: Гельветика, 2013. 180 с.

Форми та методи навчання: Семінарські заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: Рейтингове оцінювання за 100-бальною системою. Результати та критерії оцінювання розроблені відповідно до Положення про рейтингову систему оцінювання знань і компетентностей здобувачів вищої освіти НаУКМА, затвердженого наказом НаУКМА від 06.07.2022 р., №250 та Положення про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія", затвердженого наказм НаУКМА 29.12.2021 р. Поточний контроль відбувається протягом семестру - виступи з питань планів семінарських занять, виконання контрольних робіт, ситуаційних задач та тестів.

Мова навчання: українська