НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316044

Назва:

Земельне право



Анотація: Програма курсу "Земельне право" відповідає навчальному плану підготовки висококваліфікованих юристів-правників, надає можливість, в доповнення до вже здобутих загальних знань, отримати чітке уявлення про земельне право, його місце і значення в межах системи цивільних і господарських правовідносин, системний зв'язок з ними. "Земельне право" - одна з профілюючих дисциплін згідно з навчальним планом правничого факультету. Предметом вивчення даного курсу є норми права, що регулюють правовідносини щодо прав власності на землю, охорони землі, управління земельним фондом, охорони прав фізичних та юридичних осіб. Основне місце в курсі займає правові аспекти ринку землі, захист суб'єктивних прав і охоронюваних законом інтересів фізичних осіб, гарантованих Конституцією України та іншим законодавством України. Курс спрямований на одержання наукових та практичних знань про земельні правовідносини.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 4

Семестр: 7

Кількість кредитів: 3 кредити ЄКТС. 90 годин. 16 - лекція, 14 - семінари. 60 - с/робота

Форма контролю: залік

Викладач(і): Федун А.Д. - доцент

Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент повинен уміти:
- розуміти місце та роль земельного права, його історичний генезис;
– знати історію розвитку земельної реформи в Україні;
– демонструвати необхідні знання та розуміння суті основних норм земельного права;
– застосовувати набуті знання у різних правових ситуаціях, виокремлювати юридично значущі факти і формувати обґрунтовані правові позиції та висновки;
– логічно та критично аналізувати ситуації і документи, пов’язані з необхідністю застосування знань теорії та законодавства земельного права;
– розв’язувати практичні завдання з земельного права;
- уміти проаналізувати судову практику із земельних спорів.



Спосіб навчання: аудиторний/дистанційно

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Земельне право як комплексна галузь права пов’язана з іншими галузями права. Земельне право функціонально пов’язане з конституційним правом, адміністративним, податковим, законодавством про судоустрій, кримінальним правом

Зміст дисципліни: Предмет, принципи і система земельного права. Джерела земельного права. Суб’єкти та об’єкти земельного права. Право власності на землю. Правовий режим земель сільськогосподарського призначення. Правовий режим земель, що є об’єктами державної власності. Правове регулювання відносин землекористування. Правова охорона земель. Юридична відповідальність.


Рекомендована література: Земельний кодекс України з статистичними матеріалами і збірник нормативно-правових актів та матеріалів судової практики: Видання друге. За станом нормативно-правових актів та актів органів судової влади на 1 лютого 2007 р.
2. Земельне право України: підруч./ [Г.І. Балюк, Т.О. Коваленко, В.В. Носік та ін.: за ред. В.В. Носіка]. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2008. – 511 с.
3. Науково-практичний коментар Земельного кодексу України : (за станом нормат.-прав. актів та суд. практики на 1 вер. 2011р.) / А.М. Мірошниченко, Р.І. Марусенко. - К.: Правова єдність, 2011. - 520 с. 5. Семчик В.І. Земельне право України: Академічний курс: підруч. для студ. юрид. спец. вищ. навч. закл. / В.І. Семчик, П.Ф. Кулинич, М.В. Шульга. – К.: Ін Юре, 2008. – 600 с.
4. Семчик В.І. Земельне право України: підруч. для студ. юрид. спец. вищ. навч. закл./ В.І.Семчик, П.Ф.Кулинич, М.В. Шульга.-К.: Вид.Дім «ІнЮре»,2008.-600с.
5. Земельне право України:Підручник/ За ред. О.О.Погрібного та І.І. Каракаша.-Вид.2,перероб. І доп.-К.:Істина, 2009.- 600с.
6. Земельний кодекс України: Науково – практичний коментар. Видання шосте, доповнене – Х.: ТОВ «Одіссей», 2009. – 624с.
7. Мірошніченко А.М. Земельне право України: Підручник. – К.: Алерта; КНТ; ЦУЛ, 2009. – 712с



Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: весняний семестр поточний контроль - 70 балів (опитування, участь у семінарських заняттях, виконання завдань самостійної роботи, тести); підсумковий контроль - 30 балів (залік).

Мова навчання: українська