НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316052

Назва:

Господарське процесуальне право



Анотація: Провідною метою навчальної дисципліни «Господарське процесуальне право» є підготовка бакалаврів зі спеціальності «Право» для роботи у практичній сфері. Із цієї точки зору майбутній бакалавр повинен набути фундаментальні теоретичні знання з господарського процесуального права України, які дозволять знаходити обґрунтовані правові позиції для розв’язання практичних проблем. Окрім наведеного, викладання дисципліни передбачає формування навичок самостійної роботи з нормативним і теоретичним матеріалом та судовою практикою, як необхідних передумов професійної діяльності правника. Господарське судочинство України, предметом якого є вирішення господарських спорів, що виникають у процесі підприємницької діяльності. Правова природа господарського суду і його місце в системі органів влади. Досудове врегулювання господарських спорів. Перегляд судових рішень в апеляційному і касаційному порядку, судових рішень Вищого господарського суду України Верховним Судом України.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 4

Семестр: 7

Кількість кредитів: 4 кредити ЄКТС. Загальна кількість годин- 120, ауд. годин 40, з них лекція -20 год., семінари - 20 год, самост. робота 80 годин.

Форма контролю: залік

Викладач(і): Логуш Л.В.- доцент

Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент повинен:
знати:
– основоположні засади і доктрини національного господарського судочинства;
– законодавство про господарське судочинство;
– форми господарського судочинства;
– права і обов»язки учасників судового процесу;
– зміст та функціональне призначення таких форм господарського судочинства, як: наказне провадження; позовне провадження; перегляд судових рішень, судовий контроль за виконанням судових рішень; провадження у справах про оскарження рішень третейських та у справах за участю іноземних осіб.
вміти:
–– демонструвати знання і розуміння принципів функціонування національної господарської системи судочинства;
– пояснювати природу, зміст та функціональне призначення форм господарського судочинства;
–– застосовувати набуті знання у різних правових ситуаціях, виокремлювати юридично значущі факти і формувати обґрунтовані правові позиції та висновки;
– виявляти прогалини, колізії та інші проблеми правового регулювання, пропонувати шляхи їх розв’язання із застосуванням юридичної аргументації;
–– здійснювати узагальнення судової практики з певного господарсько-правового питання на підставі інформації з Єдиного реєстру судових рішень з одночасним письмовим оформленням результатів такого вивчення;
– складати та презентувати проєкти процесуальних документів за фабулами справ, визначених викладачем, і брати участь у навчальних судових процесах.



Спосіб навчання: аудиторний/дистанційно

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: " цивільне право; " цивільне процесуальне право; " підприємницьке право

Зміст дисципліни: 1. 1. Предмет, метод і джерела господарського процесуального права 2. Правова природа господарських судів та їх місце у судовій системі України. Правовий статус судді господарського суду. Досудове врегулювання господарських спорів . 3. Підвідомчість і підсудність справ господарським судам. Учасники судового процесу. 4. Наказне провадження. 5. Позовне провадження. 6. Позов у господарському процесі (поняття і елементи позову, форма і зміст позовної заяви, порядок подання позовної заяви, відзив на позовну заяву, відмова в прийнятті і повернення позовної заяви, об’єднання позовних вимог, відмова від позову, подання зустрічного позову, інститут забезпечення позову, застосування запобіжних заходів). 7. Вирішення господарських спорів у першій інстанції. 8. Перегляд судових рішень в апеляційному порядку. 9. Перегляд судових рішень у касаційному порядку 10. Підстави перегляду судових рішень господарського суду за нововиявленими обставинами. 11. Виконання рішення, ухвали, постанови господарського суду. 12. Особливості розгляду справ про банкрутство. Провадження у справах про банкрутство в господарських судах. 13. Провадження у справах за участю іноземних підприємств і організацій. Аналіз судової практики вирішення господарських спорів. 14. Третейський розгляд господарських спорів.


Рекомендована література: 1. Господарський процес: навч. посіб. Кройтор В. А., Синєгубов О. В., Бортнік О. Г. та ін.; за заг. ред. проф. В. А. Кройтора ; МВС України, Харків. нац. ун-т внутр. справ. 2020.
2. Л.М.Ніколенко, Н.В.Іванюта, Господарське процесуальне право України: підручник, вид.Дакор 2019
3. Іванюта Н.В. Функції господарського процесуального права: теоретико-правові аспекти: монографія.-Одеса:Фенікс, 2018
4. Світличний О.П. Господарський процес.Підручник.Київ-2018
5. Світличний О, Сумін В. Про деякі проблеми господарського процесуального права. Публічне право,-2018.-№1
6. Джепа Ю.А. Поняття та особливості наказного провадження за ГПК України. Науковий вісник публічного та приватного права. Київ, 2018.Випуск 3. Т.1
7. Уніфікація та диференціація процедур цивільного, господарського та адміністративного судочинства : монографія / за заг. ред. В.І. Бобрик. Київ : Науково-дослідний інститут приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака НАПрН України, 2014. 200 с.
8. Матвійчук М. Міжнародний комерційний арбітраж, практикум. Київ, 2007
9. Цират Г.А Міжнародний комерційний арбітраж, Київ, Істина, 2006



Форми та методи навчання: лекцій, семінарські та практичні заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: " поточний контроль на семінарських та практичних заняттях (35%) • проміжний контроль (10 %) • самостійна робота (25 %) • підсумковий контроль (30 % )

Мова навчання: українська