НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316060

Назва:

Нотаріат України



Анотація: Спеціальна дисципліна до опанування знаннями та практичними навичками з фахової підготовки правознавця. Містить сукупність знань про історію виникнення нотаріату, його головні інститути, його місце серед інших правових спеціальностей для розбудови сучасної правової держави. Розвиває уміння застосовувати положення законодавства для підготовки нотаріального акту, вчинення та посвідчення нотаріальних дій, формування та ведення нотаріального архіву. Ознайомлює з порядком ведення, використання та застосування державних та єдиних реєстрів в нотаріальній практиці..

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 4

Семестр: 8

Кількість кредитів: 3 кредитіи ECTS, 90 годин. 14 - лекція, , 16 - семінари, самостійна робота -60.

Форма контролю: залік

Викладач(і): ст. викладач Бовбалан Н.Р.

Результати навчання: - У результаті вивчення дисципліни студент повинен уміти:
- правильно вживати термінологію у нотаріальному процесі, вільно володіючи усною і письмовою державною мовою;
– демонструвати знання і розуміння застосування чинного законодавства для вчинення нотаріальних дій;
– підбирати до відповідних правовідносин між фізичними та юридичними особами ті чи інші нотаріальні акти;
– демонструвати необхідні знання та розуміння застосування і поєднання нотаріальних та реєстраційних дій;
– застосовувати набуті знання у різних правових ситуаціях, виокремлювати юридично значущі факти і формувати обґрунтовані правові позиції та висновки;
– логічно та критично аналізувати ситуації і документи, пов’язані з необхідністю застосування знань теорії та законодавства для вчинення нотаріальної дії;
– складати нотаріальні документи.


Спосіб навчання: аудиторний/дистанційно

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: - цивільне право - цивільне процесуальне право - господарське право - земельне право - адміністративне право

Зміст дисципліни: 1. Нотаріус. Правове регулювання діяльності нотаріату в Україні. Загальні правила вчинення нотаріальних дій. Правочини, що посвідчуються в нотаріальному порядку. Єдині та державні реєстри у нотаріальній практиці. Держателі, адміністратори та користувачі реєстрів. Видача свідоцтв та нотаріальне посвідчення безспірних юридичних фактів. Порядок вчинення інших окремих нотаріальних дій. Порядок вчинення інших окремих нотаріальних дій. Порядок обчислення та справляння державного мита, обов’язкових платежів та зборів при вчинені окремих нотаріальних правочинів. Функції податкового агента, контроль за пенсійним збором. Нотаріус як суб’єкт первинного фінансового моніторингу. Нотаріус – державний реєстратор речових прав на нерухоме майно. Нотаріус – державний реєстратор щодо юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Застосування законодавства іноземних держав. Приєднання України до Гаазької конвенції. Двосторонні договори з Україною про надання правової допомоги. Правила ведення нотаріального діловодства.


Рекомендована література: 1. Нотаріальний мінімум 2022: підруч. / В.М. Марченко. Харків. Страйд. 2022 - 632 с.
2. Нотаріат в Україні. Підручник. О.В. Коротюк, В.В. 2022 - 606 с.
3. Нотаріат в Україні. Підручник. В.В. Комаров, В.В. Баранкова. 2011 - 390 с.
4. Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень: підручник / К.Чижмарь, Д. Журавльов, Центр навчальної літератури, 2019 - 232 с.
5. Проблемні питання нотаріальної практики. Носік В.В., Спасибо-Фатєєва І.В., Жилінкова І.В., Печений О.П. Центр комерційного права, 2012. Харків – 808 с.
6. Нотаріат: практикум. Луцьк : Вежа-Друк - 2022. 38 с
7. Нотаріат в умовах війни /Коротюк О.В. – Юркнига, 2022 – 98 с.



Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: " рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: весняний семестр поточний контроль - 70 балів (опитування, участь у семінарських заняттях, виконання завдань самостійної роботи, контрольні роботи); підсумковий контроль - 30 балів (залік).

Мова навчання: українська