НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316063

Назва:

Судові та правоохоронні органи України



Анотація: Упродовж навчального курсу студенти поглиблюють свої знання з конституційного права, з кримінального права, кримінального процесуального права, цивільного процесуального права, адміністративного процесуального права, господарського процесуального права, міжнародного права, логіки. Лекційний курс ознайомлює студентів із питаннями методології курсу, положеннями Конституції України, законів України та нормативних актів, що регулюють діяльність судових та правоохоронних органів; завданнями, які вирішують судові та правоохоронні органи, їх систему, структуру та повноваження (права, обов’язки та функції); основні принципи, на яких ґрунтується діяльність судових та правоохоронних органів; основні положення щодо організації діяльності судової влади, системи загальних судів України та принципів, за якими здійснюється правосуддя в Україні; правового статусу суддів загальної юрисдикції; системи, структури та функцій, органів досудового розслідування, органів прокуратури та інших правоохоронних органів України. Практичні заняття передбачають: вміння тлумачити положення чинного законодавства, що регулює діяльність судових та правоохоронних органів, орієнтуватись в його системі; визначати, юридично обґрунтовувати й відстоювати свою позицію; правильно застосовувати зазначені норми у практичній діяльності; давати порівняльну характеристику нормативного правового регулювання судових та правоохоронних органів; визначати ефективність дій судових та правоохоронних органів; аналіз суспільних процесів у контексті аналізованої проблеми і демонструвати власне бачення шляхів її розв’язання; формулювання власних обґрунтованих суджень на основі аналізу відомої проблеми; вміння працювати в групі, формуючи власний внесок у виконання завдань групи; розуміння основних сучасних правових доктрин, цінностей та принципів функціонування національної правової системи; застосовування набутих знань у різних правових ситуаціях, виокремлення юридично значущих фактів і формування обґрунтованих правових висновків.

Тип дисципліни: Вибіркова

Рік навчання: 1

Семестр: 2

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 120 (кредитів ЄКТС - 4 ) аудиторні години - 30 (лекцій - 18, семінарські заняття - 22), самостійна робота - 80

Форма контролю: Залік

Викладач(і): Шкелебей В.А. - доцент

Результати навчання: - Визначати переконливість аргументів у процесі оцінки заздалегідь невідомих умов та обставин. Знати та розуміти міжнародні стандарти прав людини, положення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також практику Європейського суду з прав людини. Проводити збір та інтегрований аналіз матеріалів з різних джерел. Давати короткий правовий висновок щодо окремих фактичних обставин з достатньою обґрунтованістю. Оцінювати недоліки і переваги певних правових аргументів, аналізуючи відому проблему. Складати та узгоджувати план власного прикладного дослідження і самостійно збирати матеріали за визначеними джерелами. Самостійно визначати ті обставини, у з’ясуванні яких потрібна допомога, і діяти відповідно до отриманих рекомендацій. Доносити до респондента матеріал з певної правової проблематики доступно і зрозуміло. Знати та розуміти особливості реалізації та застосування норм матеріального і процесуального права. Використовувати статистичну інформацію, отриману з першоджерел та вторинних джерел для правничої діяльності. Вільно використовувати для правничої діяльності доступні інформаційні технології і бази даних. Використовувати комп’ютерні програмами, необхідні у правничій діяльності. Працювати в команді, забезпечуючи виконання завдань команди. Застосовувати в професійній діяльності основні сучасні правові доктрини, цінності та принципи функціонування національної правової системи. Пояснювати природу та зміст основних правових явищ і процесів. Виокремлювати і аналізувати юридично значущі факти і робити обґрунтовані правові висновки. Надавати консультації щодо можливих способів захисту прав та інтересів клієнтів у різних правових ситуаціях. Пропонувати правові способи вирішення конфлікту виходячи з інтересів його сторін. Виявляти випадки порушення вимог верховенства права та чинного законодавства. Використовувати дослідницькі методи у професійній діяльності. Обґрунтовувати правові позиції виходячи з основних понять і категорій гуманітарних наук та їх зв’язку з правом.

Спосіб навчання: Аудиторне/дистанційно

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: 1.Загальна теорія права; 2. Історія правових учень; 3. Історія права і держави України.

Зміст дисципліни: 1. • Предмет, система та основні поняття курсу «Судові та правоохоронні органи України». • Судоустрій України. Місцеві суди. • Апеляційні суди та Верховний Суд. • Прокуратура України. Міністерство внутрішніх справ України та Національна поліція України. • Органи досудового розслідування. • Інші правоохоронні органи України.


Рекомендована література: . Конституція України від 28.06.1996 р. // Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 1996. – № 30. – Ст. 141 (з наступними змінами).
2. Про Вищу раду правосуддя: Закон України від 21.12.2016 р. № 1798-VIII // Голос України від 04.01.2017 – № 1.
3. Про Національну гвардію України: Закон України від 13.03.2014 р. № 876-VІІ // ВВР. 2014. № 17. Ст. 594 (з наступними змінами).
4. Про Національну поліцію: Закон України від 02.07.2015 р. № 580-VIІІ // ВВР. – 2015. – № 40-41. – Cт. 379 (з наступними змінами).
5. Про прокуратуру: Закон України від 14.10.2014 р. № 1697-VІІ // ВВР. – 2015. – № 2-3. – Ст. 12 (з наступними змінами).
6. Про Службу безпеки України: Закон України від 25.03.1992 р. № 2229-ХІІ // ВВР. – 1992. – № 27. – Cт. 382 (з наступними змінами).
7. Про судоустрій і статус суддів: Закон України від 02.06.2016 р. № 1402-VІІІ // ВВР. – 2016. – № 31. – Стор. 7. – Ст. 545 (з наступними змінами).
8. Кримінальний кодекс України // ВВР. – 2001. – № 25. – Ст. 131 (з наступними змінами).
9. Кримінальний процесуальний кодекс України // Офіційний вісник України. – 2012. – № 37 від 25.05.2012. – стор. 11 (з наступними змінами).
10. Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Постанова Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 р. № 878 // Офіційний вісник України. – 2015. – № 89. – Стор. 43. – Ст. 2972.
11. Положення про Міністерство юстиції України: Постанова Кабінету Міністрів України від 02.07.2014 р. № 228 (з наступними змінами) // Офіційний вісник України. – 2014. – № 54. – Стор. 88. – Ст. 1455.
14. Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, підсумкове


Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: поточний контроль на семінарських заняттях (35 %) ? підсумкове завдання (15 %) ? проходження тестів (20 %) ? підсумковий контроль (залік) (30 %).

Мова навчання: Українська