НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316066

Назва:

Окремі види договірних зобов`язань



Анотація: Курс спрямований на вивчення студентами ключових теоретичних положень про окремі види договірних зобов'язань за українським правом, отримання ними розуміння сутності кожного із таких видів зобов'язань, а також засвоєння принципів і отримання навичок пошуку і аналізу нормативно-правових актів, що регулюють той чи інший вид зобов'язань, з урахуванням сучасної судової та прикладної практики їх застосування. Вивчення курсу створює умови для формування уявлення про види цивільно-правових та господарсько-правових зобов'язань за їх галузевою і функціональної приналежністю, істотні умови кожного із зобов'язань та наслідки їх не визначення, принципи застосування до окремих видів договорів права інших країн, закладає підґрунтя для практичної діяльності майбутнього юриста-правника у сфері договірних відносин.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 4

Семестр: 7

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 90 (кредитів ЄКТС - 3) аудиторні години 30 (лекцій - 14, семінарські заняття - 16), самостійна робота - 60.

Форма контролю: залік

Викладач(і): Пленюк М.Д.професор

Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент повинен:
1. Мати чітке уявлення про поняття, завдання та предмет договірного (зобов'язального) права.
2. Знати базовий матеріал, наведений у лекціях та семінарах: визначення основних понять, розвивати конкретну тему в межах договірних правовідносин; засвоїти особливості застосування кожного із видів договорів в практичній діяльності; уміти аналізувати і узагальнювати ключові питання курсу, розв'язувати конкретні теоретичні і практичні ситуації в межах зобов'язань.
3. Уміти свідомо оперувати базовим матеріалом та літературними джерелами, використовувати їх в інших наукових дисциплінах.
4. Уміти складати основні вили договорів, включно з умінням коректно і чітко описувати та формулювати (усно та письмово) їх положення відповідно до конкретних обставин; проводити юридичний аналіз основних видів договорів; виявляти ризики у вивчених видах договірних зобов'язань і оцінювати перспективу їх оскарження; визначати способи захисту та санкції у відповідних зобов'язаннях.


Спосіб навчання: аудиторний/жистанційно

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Цивільне право, Господарське право, Правове регулювання підприємницької та інвестиційної діяльності, Міжнародне приватне право.

Зміст дисципліни: Курс спрямований на вивчення студентами ключових теоретичних положень про окремі види договірних зобов'язань за українським правом, отримання ними розуміння сутності кожного із таких видів зобов'язань, а також засвоєння принципів і отримання навичок пошуку і аналізу нормативно-правових актів, що регулюють той чи інший вид зобов'язань, з урахуванням сучасної судової та прикладної практики їх застосування. Вивчення курсу створює умови для формування уявлення про види цивільно-правових та господарсько-правових зобов'язань за їх галузевою і функціональної приналежністю, істотні умови кожного із зобов'язань та наслідки їх не визначення, принципи застосування до окремих видів договорів права інших країн, закладає підґрунтя для практичної діяльності майбутнього юриста-правника у сфері договірних відносин.


Рекомендована література: 1.
1. Цивільне право України: навч. посіб.: у 2 т. / Ю. Ф. Іванов, О. В. Курилина, М. В. Іванова. 2-ге вид., допов. і перероб. Т. 1. Київ: Алерта, 2019. 342 с.
2. Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України. Станом на 3 лютого 2020 року / За заг. ред. Короєда С. О. Київ: Видавничий дім «Професіонал», 2020. 1152 с.
3. Окремі види договорів у сучасному законодавстві України: колективна монографія / За заг. ред. О. С. Кізлової, О. С. Кужко, Л. В. Діденко. Одеса: Айс-Принт, 2017. 384 с.
4. Оновлення договірного регулювання приватноправових відносин в Україні. / за загал. ред. А. Б. Гриняка, О. О. Кота, М. Д. Пленюк. Київ: НДІ приватного права і підприємництва імені академіка Ф.Г. Бурчака НАПрН України, 2020. 488 с.
5. Правова доктрина України: у 5 т. Х.: Право: Т. 3. Доктрина приватного права України / Н.С. Кузнєцова, Є.О. Харитонов, Р. А. Майданик, та ін.; за заг. ред. Н.С. Кузнєцової. 760 с.
6. Новицький, Андрій Миколайович. Суб’єкти приватноправових відносин: монографія / А.М. Новицький, Н. Б. Новицька, І.В. Чеховська, А.С. Амеліна [та 12 інших]; за загальною редакцією А.М. Новицького; Університет державної фіскальної служби України. Ірпінь, 2019. 359 с.
7. Харитонов Є. Елементи диспозитивного та імперативного регулювання цивільних відносин у Цивільному кодексі України. Право України. 2016. № 2. С. 45–56.
8. Майданик Р. А. Розвиток приватного права України: монографія. Київ: Правова єдність, 2016. 225 с.
9. Тарасенко Л. Л. Суб’єкти правовідносин у цифровому середовищі. Часопис цивілістики. 2017. Вип. 26. С. 87–92. http://nbuv.gov.ua/UJRN/Chac_2017_26_21.
10. Андрієнко В.В. Договір форфейтингу у цивільному праві України: дис.. … к.ю.н.: 12.00.03 / Тернопільський національний економічний університет. Тернопіль. 2018.215 с.
11. Голубєва Н. Ю. Зобов’язання у цивільному праві України: методологічні засади правового регулювання: дис. … доктора юрид. наук.: 12.00.03. / Національний університет «Одеська юридична академія». Одеса, 2013. 456 с.
12. Договір як універсальна форма правового регулювання: монографія / за заг. ред. проф. В. А. Васильєвої. Івано-Франківськ, 2016. 399 с.



Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: : рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (опитування, тестові письмові роботи, індивідуальне письмове завдання); підсумковий контроль - 30 балів (усний залік).

Мова навчання: українська