НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316106

Назва:

Мова права



Анотація: Курс є змістовною частиною загальнотеоретичної юриспруденції та продовженням навчальної дисципліни "Загальна теорія права". Дисципліна "Мова права" висвітлює актуальні питання взаємодії мови і права, особливостей юридичної мови, правила використання юридичної термінології та юридичних конструкцій, а також інші елементи юридичної техніки.Розглядає як мовна невизначеність узгоджується з принципом правової визначеності як складовою верховенства права. Актуалізує світовий тренд Plain Legal Language.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 1

Семестр: літній, 2д

Кількість кредитів: 3 кредити ЄКТС (загальна кількість годин 90, з них аудиторних - 30, самостійна робота - 60 годин)

Форма контролю: залік

Викладач(і): Матвєєва Юлія Іванівна, к.ю.н.

Результати навчання: Курс спрямований на набуття студентами компетентностей, визначених освітньою програмою "Право" першого (бакаалврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 081 Право, галузі знань 08 "Право" для отримання кваліфікації "бакалавр права". Студент повинен набути загальних компетентностей, визначених стандартом вищої освіти та спеціальних компетентностей, програмних результатів навчання (ПРН).

Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: "Мова права" є продовженням фундаментальної дисципліни "Загальна теорія права". Супутними дисциплінами є Логіка.

Зміст дисципліни: Тема 1. Мова і право: взаємозвязки та значення мови права для правника, Тема 2. Мова права та її особливості, Тема 3. Юридична термінологія: значення для нормотворчої та нормозастосовчої діяльності, Тема 4.Правничий переклад, термінологічні компетенції перекладача. Тема 5. Публічний виступ, риторика та ораторські здібності: значення для правничої діяльності.


Рекомендована література: Література:

1. Загальна теорія права: підручник. за заг. ред. Козюбри М.І. К.: ВАІТЕ, 2016.
2. Козюбра М.І. Теорія юридичної аргументації: становлення. стан та перспективи у вітчизняній юриспруденції. Наукові записки НаУКМА. Юридичні науки. Т. 129. К., НаУКМА, 2012. С.3-10.
3. Мінченко О. Загальнотеоретичні та методологічні засади системи юридико-лінгвістичних знань. К., 2019. 384 с.
4. Хворостянкіна А.В. Законодавчі дефініції у правовій теорії і практиці європейських держав (порівняльний аналіз). Автореф. дис. ... к.ю.н. 12.00.01. К.: Інститут законодавства ВРУ, 2012. 18 с.
5. Косович В.М. Удосконалення нармативно-правових актів України: техніко-технологічні аспекти. Львів, 2015.
6. Дзейко Ж.О. Законодавча техніка в Україні: історико-теоретичне дослідження. Монографія. К., Київський університет, 2007. 359 с.
7. Любченко М.І. Юридична термінологія: поняття. особливості, види. Харків, 2015. 280 с.

Форми та методи навчання: Семінарські заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Рейтингове оцінювання за 100-бальною системою. Результати та критерії оцінювання розроблені відповідно до Положення про рейтингову систему оцінювання знань і компетентностей здобувачів вищої освіти НаУКМА, затвердженого наказом НаУКМА від 06.07.2022 р., №250 та Положення про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія", затвердженого наказм НаУКМА 29.12.2021 р. Критерії оцінювання усних відповідей: відповідність темі, грамотність, повнота відповіді, аргументованість, пракитичне значення, аналіз і особиста оцінка, таймінг.

Мова навчання: українська