НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316239

Назва:

Антропологія



Анотація: Антропологія — біологічна наука, що вивчає тілесну природу людини, її походження і подальший розвиток, близько стоїть до суспільних наук, також наука про походження й еволюцію людини, утворення людських рас і про нормальні варіації фізичної будови людини.

Тип дисципліни: нормативний (цикл)

Рік навчання: 1

Семестр: весняний

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 90; аудиторні години - 30 (лекції - 16 годин, семінарські та практичні заняття - 14) + кредитів ЄКТС: 3.

Форма контролю: екзамен

Викладач(і): к. психол. н., доц. Боднар Алла Яківна

Результати навчання: - Знати: основні проблеми і завдання сучасного розвитку антропологічного знання; нові погляди на походження та розвиток людини в онто- філо- та антропогенезі; сучасні уявлення про природу людської суб'єктивності; загальний розвиток населення планети в цілому, як і специфічних рис демографічного відтворення в окремих країнах.
- Вміти: самостійно працювати з науковою літературою; користуватися основними методами антропології.


Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: "Загальна психологія", "Історія психології", природничі дисципліни.

Зміст дисципліни: Місце людини у Всесвіті. Предмет та статус антропології. Еволюція біосфери. Еволюційна антропологія. Сучасний погляд на походження та розвиток людини. Загальна характеристика онтогенезу людини. Потенціали вікового розвитку. Походження та початковий етап розвитку мови Конституціональна антропологія. Вчення про конституцію людини. Проблеми конституціональної діагностики. Антропологізм сучасної філософської культури. Свобода та основні форми її буття. Сенс та цінності життя. Об'єктивація продуктів духовного життя людини. Антропологічна експертиза. Життєвий шлях та життєвий світ людини.


Рекомендована література: 1. Баланд'є Ж. Політична антропологія / Ж. Баланд'є. - К.: Альтпрес, 2002. - 252 с.
2. Баранівський В.Ф., Боднар А.Я., Терещенко Л.Ф. Ненормативні прояви психіки: теорія та практика.- К.: Вид-во ТОВ "ІНТЕРСЕРВІС", 2010. - 208 с.
3. Бенеш Г. Психологія: dtv-Atlas: Довідник. Пер. з нім. - К.: Знання -Прес, 2007. - 510 с.
4. Дельєж Роберт Нариси з історії антропології. Школи. Автори. теорії. - К.: Вид. дім "Києво-Могилянська академія", 2008. - 287 с.;
5. Крисаченко В.С. Людина і біосфера: основи екологічної антропології / Підр. - К.: Заповіт, 1998. - 688 с.
6. Сегеда С. Антропологія [Текст]: навч. пос. / С. Середа - К.: Либідь, 2001 - 335 с.
7. Сегеда С. У пошуках предків, Антропологія та етнічна історія України / Сергій Сегеда. - К.: Наш час, 2012. - 432 с.
8. Сенс життя і ставлення до смерті // Філософія. Курс лекцій: навч. посібник / Бичко I.В., Табачников В.Г., Горак Г.I. та iн. - 2-е вид. - К.: Либiдь, 1994. - 576 с.
9. Ситник Культурна антропологія: походження людини і суспільства. Навч. пос. - Львів: Вид-во Львівської політехніки, 2012. - 180 с.
10. Титаренко Т.М. Життєвий світ особистості: у межах і за межами буденності. - К.: Либідь, 2003. - 376 с.


Форми та методи навчання: лекції, семінарські та практичні заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: Поточний контроль (70%) усне опитування, реферати, конспекти, письмова та контрольна робота. Підсумковий контроль (30 % контрольні завдання)

Мова навчання: українська