НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316241

Назва:

Психологія самосвідомості



Анотація: Дисципліна «Психологія самосвідомості» призначена для структуризації ознак, функцій, структурних особливостей самосвідомості, впровадження аналізу та систематизації отриманої дослідницької інформації з перспективою її оперативного та довготривалого використання у повсякденні та професійній діяльності. Навчальна дисципліна «Психологія самосвідомості» є дисципліною за вибором та методичною складовою навчального плану підготовки бакалаврів.

Тип дисципліни: нормативний

Рік навчання: 1

Семестр:

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 90; аудиторні години - 28 (лекції - 16 годин, семінарські та практичні заняття - 12) + кредитів ЄКТС: 3.

Форма контролю: залік

Викладач(і): ст.викладач Богданов С.О.

Результати навчання: Знати: поняття самосвідомості, я-концепції, образу Я, самості, его-ідентичності, рівня домагань; структуру самосвідомості; теорії та дослідження самосвідомості в зарубіжній та вітчизняній психології; розвиток самосвідомості особистості в онтогенезі; методи та методики дослідження і психодіагностики феноменів та властивостей самосвідомості особистості.
Уміти: аналізувати положення теоретичних підходів до розуміння самосвідомості, порівнювати різні теорії самосвідомості; аналізувати індивідуальні властивості самосвідомості особистості; діагностувати особливості самосвідомості людини.


Спосіб навчання: аудиторне

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: загальна психологія, практикум з загальної психології

Зміст дисципліни: поняття про самосвідомість; тезаурус психології самосвідомості; структура самосвідомості; поняття про самооцінку та рівень домагань; зарубіжні та вітчизняні теорії самосвідомості особистості; етапи розвитку самосвідомості в онтогенезі, особливості самосвідомості на різних вікових етапах розвитку особистості.


Рекомендована література: 1. Боришевський М. Й. Особистість у вимірах самосвідомості. - Суми: "Еллада", 2012. - 608 с.
2. Rochat, Philippe (2003). Five levels of self-awareness as they unfold early in life. Consciousness and Cognition. 12 (4): 717-731




Форми та методи навчання: лекції, практичні заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: Поточний контроль (70%) усне опитування, реферати, конспекти, письмова та контрольна робота. Підсумковий контроль (30 % контрольні завдання), форма контролю - залік.

Мова навчання: українська