НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316315

Назва:

Соціальна робота в пенітенціарній системі



Анотація: Навчальна дисципліна "Соціальна робота в пенітенціарній системі" розрахована на студентів третього курсу бакалаврської програми "Соціальна робота" факультету соціальних наук і соціальних технологій, напрям підготовки - 231 "Соціальна робота". Професійно-орієнтована дисципліна. К-ть кредитів: 3; загальна к-ть годин із вивчення дисципліни: 90 год, з них 10 год лекційних, 18 год семінарських та 62 год самостійної роботи, форма підсумкового контролю - залік. Впродовж навчання студенти ознайомляться із основними нормативними документами та базовими підходами в пенітенціарній системі, проаналізують діяльність державних та недержавних організацій у сфері виконання покарань для різних груп засуджених та осіб, узятих під варту; сформують практичні навички щодо здійснення соціальної роботи у процесі відбування покарання, ресоціалізації, реабілітації та профілактики кримінальних правопорушень.

Тип дисципліни: професійно-орієнтована

Рік навчання: 3

Семестр:

Кількість кредитів: 3

Форма контролю: залік

Викладач(і): к.юр.наук Микитенко М. М

Результати навчання: В результаті вивчення курсу студент зможе:
1. здійснювати пошук, аналіз і синтез інформації з різних джерел для розв'язування завдань спеціальності, відтворювати факти (дати, події, принципи й закономірності суспільного розвитку), встановлювати причинно-наслідкові зв'язки між подіями, явищами, робити висновки, аргументувати свої думки щодо соціальної роботи в пенітенціарній системі;
2. надавати визначення і виокремлювати основні поняття, використовувати власні приклади для ілюстрації відповідей, знаходити спільні риси та відмінності при порівнянні фактів, явищ, характеризувати соціальні явища у процесі роботи із засудженими для планування соціальної роботи;
3. використовувати відповідні наукові дослідження та застосовувати дослідницькі професійні навички у процесі соціальної роботи в пенітенціарній системі;
4. визначати зміст діяльності, зв'язки та межі компетенції установ та закладів пенітенціарної системи, дотичних соціальних служб, інших організацій, обґрунтовувати необхідність соціальних змін, прийняття практичних рішень щодо покращення соціальної роботи із засудженими особами;
5. демонструвати знання основних етапів становлення і розвитку соціальної роботи як науки та практичної діяльності, нормативно-правової бази соціальної роботи та соціального забезпечення соціального добробуту та підвищення соціальної безпеки.


Спосіб навчання: змішаний

Зміст дисципліни: Формування базових знань про особливості соціальної роботи в пенітенціарній системі та необхідних практичних навичок для організації й надання соціальних послуг у процесі відбування покарання, ресоціалізації, реабілітації та профілактики кримінальних правопорушень серед засуджених та осіб, узятих під варту.


Рекомендована література: Ведення випадку в роботі із засудженими для фахівців служби пробації. Методичні рекомендації /І. Яковець, А. Волік, М. Демченко та ін.: МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні",- 135 с.
Міжнародні стандарти, принципи і рекомендації в галузі виконання покарань та діяльності органів і установ виконання покарань: методичні рекомендації / уклад. О.В. Романюк, В.О. Човган. - Біла Церква, - 131с.
Методичні рекомендації для працівників центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо роботи з молоддю, яка звільнилась з місць позбавлення волі: методичні рекомендації / за ред. О.І. Пилипенка. - К.: Держсоцслужба, - 112 с.
Ягунов Д.В. Пенітенціарна система України: історичний розвиток, сучасні проблеми та перспективи реформування: монографія. - Одеса: Фенікс, - 316 с.
Яковець І.С. Посібник для працівників державних інституцій та громадських організацій, що працюють з особами, які звільняються з місць позбавлення волі. - К.: Громадський захисник,
Пахомов І.В., Григоренко А.М. Соціально-виховна робота із засудженими та особами, взятими під варту: навчальний посібник / Білоцерківський центр ПКП ДКВС України; за заг. ред. д. пед. н., проф. М.О. Супруна, 2019. - 296 с.

Форми та методи навчання: лекції. семінари, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до Положення "Про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія"

Мова навчання: українська