НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316318

Назва:

Соціальна робота у сфері психічного здоров`я



Анотація: Базовий курс з соціальної роботи у сфері психічного здоров'я - це синтезоване викладення існуючих підходів до роботи з людьми, що мають проблеми психічного здоров'я з врахуванням особливостей змін особистості відповідно до діагнозу. Курс дає студентам можливість розуміння складнощів людських станів в цілому та дозволяє дізнатись про важливість особистісних факторів та факторів соціального середовища, що впливають на психічне здоров'я та захворювання. Курс призначений для ознайомлення з існуючими підходами в практиці соціальної роботи з людьми, що мають проблеми психічного здоров'я, та конкретними практичними рекомендаціями щодо проведення індивідуальної, групової роботи, роботи в громаді і з сім'ями. Метою є осмислення практики соціальної роботи в сфері охорони психічного здоров'я, засвоєння комплексу навичок соціального працівника в роботі з людьми з проблемами психічного здоров'я.

Тип дисципліни: професійно-орієнтована

Рік навчання: 4

Семестр: 7,8

Кількість кредитів: 6

Форма контролю: залік

Викладач(і): к.н. Бондаренко Н.Б.

Результати навчання: Здійснювати пошук, аналіз і синтез інформації з різних джерел для розв'язування завдань спеціальності, відтворювати факти (дати, події, принципи й закономірності суспільного розвитку), встановлювати причинно-наслідкові зв'язки між подіями, явищами, робити висновки, аргументувати свої думки.
Розуміти наукові принципи, що лежать в основі соціальної діяльності, ідентифікувати, формулювати і розв'язувати завдання зі спеціальності, інтегрувати теоретичні знання та практичний досвід .
Давати визначення і виокремлювати основні поняття, використовувати власні приклади для ілюстрації відповідей, знаходити спільні риси та відмінності при порівнянні фактів, явищ, характеризувати соціальні явища .
Теоретично аргументувати шляхи подолання проблем та складних життєвих обставин, обирати ефективні методи їх вирішення, передбачати наслідки .
Аналізувати психічні властивості і стани, характеризувати психічні процеси, різні види діяльності індивідів у групі, процеси розвитку, соціалізації, соціальної адаптації та інтеграції особистості, соціально-психологічні процеси в малих та великих групах.
Практикувати методи профілактики для запобігання можливих відхилень у психічному розвитку, порушень поведінки, міжособистісних стосунків, для розв'язання конфліктів, попередження соціальних ризиків та складних життєвих обставин.
Установлювати та підтримувати взаємини з клієнтами на підґрунті взаємної довіри та відповідно до етичних принципів і стандартів соціальної роботи, надавати їм психологічну підтримку й наснажувати клієнтів .


Спосіб навчання: змішаний

Зміст дисципліни: В межах курсу студенти отримують теоретичні знання щодо тлумачення проблем психічного здоров'я різними теоріями, щодо основних засад соціальної роботи в сфері психічного здоров'я та знайомляться з практичними методиками втручання відносно клієнтів, які мають складні психічні стани, запропонованими різними терапевтичними школами. Отримують практичні рекомендації щодо роботи соціального працівника у сфері психічного здоров'я на рівні громади, рівні сім'ї та індивідуальному рівні.


Рекомендована література: Діагностичні критерії з DSM-IV-TR.- [електронний ресурс].- доступно з https://ru.qaz.wiki/wiki/DSM-IV_codes
Care Programme Approach and Standard Care: Policy and Framework / NHS.- 22p.- Available from https://www.tewv.nhs.uk/content/uploads/2018/09/CPA-The-Care-Programme-Approach-and-Standard-Care.pdf (сем. 19)
DSM-5: Класифікація та зміна критеріїв / Darrel A. Regier, E. A. Kuhl, D. J. Kupfil; Пер. А. В. Павличенко. - Режим доступу: https://psychiatr.ru/files/magazines/2013_06_wpa_648.pdf (сем. 3)
Dunne F. J. Programme Approach: first you have to prove you are ill / F. J. Dunne. British Journal of Medical Practitioners.- Available from https://www.bjmp.org/content/care-programme-approach-first-you-have-prove-you-are-ill (сем. 19)
Sands R. G. Clinical Social Work Practice in Behavioral Mental Health: A Postmodern Approach to Practice with Adults.-2nd ed.-/R. G. Sands.-Boston: Allyn and Bacon, 2001.-382 р. P.2-3; 15-23. Р.47-73. Р.39-42, 236-239. Р.302---312. 312-320. Р.242-245 Р.245-250.
Tilbury D. Working with Mental Illness: A Community-based Approach /D. Tilbury.- London : Macmillan,1993.-140p. Р.42-57. Р.99-126. P.77-97. (сем.13, 15, 16)


Форми та методи навчання: лекційні, семінарські заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до Положення "Про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія"

Мова навчання: українська