НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316334

Назва:

Підготовка наукової роботи для соціальних працівників



Анотація: Метою курсу є ознайомлення з основами академічного письма (academic writing). Даний курс є практичним, на ньому ви навчитесь створювати науковий текст, дотримуватись вимог цитування та посилання на першоджерела. Ви удосконалите свої навички роботи з науковими текстами у сфері соціальної роботи щодо читання та критичного аналізу їх змісту. Ви ознайомитесь з особливостями написання таких наукових текстів як абстракт, анотація, тези, відгук, рецензія, наукова стаття та навчитесь самостійно створювати такі академічні тексти, як курсова робота, есе, тези та постер. На курсі ви дізнаєтесь про те, як здійснювати бібліографічний пошук, працювати з реферативними менеджерами та складати бібліографічний опис. Також ми поговоримо про те, як запобігати плагіату та іншим порушенням академічної доброчесності.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 2

Семестр: 4

Кількість кредитів: 4

Форма контролю: залік

Викладач(і): доц. Мажак І.М.

Результати навчання: У результаті вивчення курсу, студенти мають знати:
види наукових робіт у соціальній роботі;
основні вимоги до написання курсової роботи для студентів спеціальності "Соціальна робота";
основні вимоги до підготовки та проведення презентації власних наукових розвідок;
основи пошуку джерел для наукової роботи, оформлення відповідних посилань згідно академічних вимог, належного цитування в процесі написання наукової роботи;
" загальні вимоги до написання логічного, аргументованого наукового тексту, узагальнень, формулювання висновків.

У результаті вивчення курсу, студенти мають вміти:
обґрунтовувати використання наукової бази соціальної роботи у власній професійній діяльності, навчанні (під час написання курсових та дипломних робіт та ін.), проходженні практики тощо;
використовувати наукові праці, результати наукових досліджень із соціальної роботи у власній професійній діяльності;
презентувати результати власних наукових студій різним цільовим групам;
застосовувати отримані знання для написання курсової та кваліфікаційної дипломної роботи на здобуття ступеню бакалавра з соціальної роботи, а також у власній професійній діяльності чи під час проходження практики.


Спосіб навчання: аудиторне

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: "Вступ до соціальної роботи", "Теорії та методи соціальної роботи"

Зміст дисципліни: Курс "Підготовка наукової роботи для соціальних працівників" відповідає навчальному плану підготовки бакалаврів соціальної роботи. Курс призначений для студентів другого року навчання, а також за бажанням може бути обраний студентами бакалаврських програм інших спеціальностей. Курс "Підготовка наукової роботи для соціальних працівників" є необхідною складовою підготовки фахівців до здійснення професійної діяльності на базі практичних організацій соціальної роботи, наукових установ, громадських організацій, міжнародних неурядових організацій, які проводять дослідження з соціальної роботи. Він сприяє поглибленню й спеціалізації знань і вмінь студентів щодо використання наукових підходів у діяльності організації у соціальній сфері, повсякденній роботі соціального працівника. Метою курсу є знайомство із основними засадами написання наукових розвідок у сфері соціальної роботи, з окремим фокусом на особливостях написання курсової роботи.


Рекомендована література: 1. Положення "Про кваліфікаційну (випускну) роботу студента НаУКМА", затверджену Вченою Радою НаУКМА (прот. № 7 від 25.05.2017).
2. Положення про запобігання плагіату та впровадження практики належного цитування в навчальному процесі НаУКМА, затверджене наказом Президента НаУКМА від 19.06.2009.
3. Вимоги до курсової роботи для студентів 3 курсу зі спеціальності "Соціальна робота", затверджені кафедрою Школа соціальної роботи ім.В.Полтавця НаУКМА (прот. № 9 від 27.04.2015).
4. Семигіна Т.В. Рекомендації щодо оформлення посилань на веб-ресурси. (Вересень 2012 р.)
5. Умберто Еко. Як написати дипломну роботу: Гуманітарні науки. - Тернопіль: Мандрівець, 2007. - 224 с.


Форми та методи навчання: лекції, семінари, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до "Положення НаУКМА про рейтингову систему оцінювання знань".

Мова навчання: українська