НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316357

Назва:

Аналіз політики у сфері громадського здоров`я



Анотація: Метою курсу "Аналіз політики у сфері громадського здоров`я" є загальний огляд теорії та методології аналізу політики загалом та політики у сфері громадського здоров'я зокрема. У межах курсу розглядаються методи та інструменти політики; стейкхолдери; етапи планування, впровадження, моніторингу та оцінювання політики у сфері громадського здоров'я, та формування її порядку денного. Також, на курсі приділяється увага аналізу впливу політичних, соціальних та економічних факторів на політику у сфері громадського здоров'я та реакції державної політики у сфері охорони здоров'я різних країн світу на пандемію COVID-19.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 2017-2018

Семестр: 5

Кількість кредитів: 4

Форма контролю: іспит

Викладач(і): проф.д.н. Бевз Тетяна Анатоліївна.

Результати навчання: У результаті вивчення модуля студент повинен:
- знати і розуміти еволюцією української політичної думки з ІХ ст. до початку ХХІ ст.;
- уміти орієнтуватися в основних напрямках політичної думки;
- мати уявлення про владу і державу в історії української політичної думки.


Спосіб навчання: аудиторне

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: історія світової політичної думки, основи політичної науки.

Зміст дисципліни: Даний курс зорієнтований на вивчення історії ідей, теорій, концепцій, які формувалися упродовж тривалого історичного періоду від часів Київської Русі до сьогодення. Зміст курсу охоплює широке коло питань, серед яких найважливішими є: ідеї влади, державного управління, співвідношення політики і моралі. політичної волі, національного самовизначення, права і свободи людини, федерації і децентралізації, місцевого самоврядування, парламентаризму, конституціоналізму, Розкриваються основні віхи становлення і розвитку ідей національної державності, демократії, висвітлюються ідеї влади і держави в різні історичні періоди України.


Рекомендована література: Салтовський О. Концепції української державності в історії вітчизняної політичної думки(від витоків до початку ХХ сторіччя). - К.: Парапан, 2002. - 396 с.; Слющинський Б.В. Історія суспільно-політичної думки. Курс лекцій. Навчальний посібник. - К.: Вид-во Європейського університету, 2005. - 452 с. Стронин А. Политика как наука. - СПб, 1872.; Тисяча років української суспільно-політичної думки. У 9-ти т. - К., 2001.

Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота,індивідуальна робота, творчі роботи, реферат.

Методи й критерії оцінювання: Поточний контроль (60 %) усне опитування, реферати, конспекти. Підсумковий контроль (40 % контрольні завдання)., форма контролю: усна

Мова навчання: українська.