НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316386

Назва:

Методологія та методи збору кількісної соціальної інформації



Анотація: Курс передбачає ознайомлення студентів з основами програмування кількісного соціологічного дослідження та методами збору кількісної соціальної інформації. Його мета - сформувати навички проведення кількісного соціологічного дослідження, забезпечення репрезентативності та інших параметрів якості (надійності, валідності тощо) одержаних по його завершенні даних, а також оцінювання надійності соціологічних даних у різноманітних публікаціях.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 2

Семестр: 3,4

Кількість кредитів: 10

Форма контролю: залік, ензамен

Викладач(і): доктор доктор філософських наук, професор Володимир Паніотто; кандидат соціологічних наук, доцент Ліна Малиш

Результати навчання: У результаті опанування курсу студент повинен знати ключові поняття, які описують якість соціологічної інформації, основні сучасні методи збору кількісної інформації; вміти провести соціологічне дослідження, забезпечити його якість; оцінити надійність соціологічних даних у публікаціях.

Спосіб навчання: денна стаціонарна

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Загальна соціологія-1, Загальна соціологія-2.

Зміст дисципліни: Курс передбачає ознайомлення студентів з основами програмування кількісного соціологічного дослідження та методами збору кількісної соціальної інформації. Його мета - сформувати навички проведення кількісного соціологічного дослідження, забезпечення репрезентативності та інших параметрів якості (надійності, валідності тощо) одержаних по його завершенні даних, а також оцінювання надійності соціологічних даних у різноманітних публікаціях.


Рекомендована література: " Батыгин Г.С. Обоснование научного вывода в прикладной социологии. - М.: Наука, 1986.
" Девятко И.Ф. Методы социологического исследования. - Екатеринбург: Изд-во уральского ун-та, 1998.
" Кэмпбелл Д. Модели экспериментов в социальной психологии и прикладных исследованиях. - М.: Прогресс, 1989.
" Малхотра Н.К. Маркетинговые исследования. Практическое руководство.- М.: Изд. дом "Вильямс", 2002.
" Мангейм Дж.Б., Рич Р.К. Политология. Методы исследования: Пер. с англ. / Предисловие А.К. Соколова. - М.: Издательство "Весь Мир", 1997.
" Паніна Н. В. Технологія соціологічного дослідження: Курс лекцій / 2-е видання, доповнене. - Київ, 2007.
" Паниотто В.И. Качество социологической информации. - К.: Наукова думка, 1986
" Рабочая книга социолога. - М.: Наука, 1983
" Паниотто В.И., Максименко В.С. Количественные методы в социологических исследованиях. - К.: Наукова думка, 1982.
" Садмен С., Брэдберн Н. Как правильно задавать вопросы. Введение в проектирование опросного инструмента. - М.: Институт ФОМ, 2002.
" Татарова Г.Г. Методология анализа данных в социологии. -М.: Nota Bene, 1999.
" Ядов В.А. Стратегия социологического исследования (описание, объяснение, понимание социальной реальности). - М.: Добросвет, 1998
" Babbie E. The Practice of Social Research. - Chapman University, 2010, 12-th Edition.


Форми та методи навчання: лекції, семінари, практичні, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: Оцінка за роботу у осінньому семестрі становить максимум 100 балів, які розподіляються у наступний спосіб: o 10% становить оцінка за роботу на заняттях; o 40% становить оцінка за 2 контрольні роботи; o 30% становить оцінка за текст пропозиції програми дослідження; o 20% становить оцінка за рецензування пропозиції програми дослідження колег. Умовою складання заліку є оцінка за роботу у осінньому семестрі не менше 60 балів; відвідування не менше, ніж 6 занять протягом семестру та робота не менше, ніж на чотирьох з них; результативне написання принаймні однієї контрольної роботи; підготовка пропозиції письмової роботи. Недотримання будь-якої з перелічених умов призводить до недопущення студента до складання заліку. Підрахунок оцінки за роботу у весняному семестрі здійснюється за формулою: o 10% становить оцінка за роботу на заняттях; o 40% становить оцінка за 2 контрольні роботи; o 20% становить оцінка за текст програми дослідження; o 10% становить оцінка за рецензування програми дослідження колег; o 20% становить оцінка за письмовий іспит. Умовою допуску до іспиту є оцінка за роботу у весняному семестрі не менше 45 балів; відвідування не менше, ніж 6 занять протягом семестру та робота не менше, ніж на чотирьох із них; результативне написання принаймні однієї контрольної роботи; подання тексту письмової роботи, оформленого згідно з вимогами, викладачці на передостанньому практичному занятті весняного семестру. Недотримання будь-якої з перелічених умов призводить до недопущення студента до складання іспиту.

Мова навчання: українська