НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316461

Назва:

Дослідження травматичного та сенситивного досвіду в соціології



Анотація: Під час вивчення курсу, студенти знайомляться з теоретичними засадами дослідження травми та методологічними особливостями роботи з травматичним та сенситивним досвідом. Окремими темами курсу є: етичні аспекти дослідження травматичного та сенситивного досвіду, механізми уникнення травматизації дослідника, що працює з такими темами, роль проговорювання травми для людини, що має травматичний досвід тощо. В рамках курсу студенти працюють з сучасною, здебільшого, англомовною літературою. А також вивчають дослідження українських колег з тематики російсько-української війни. Курс містить багато практичних завдань та спрямований на набуття прикладних навичок, що стануть в нагоді дослідникам, які працюватимуть з якісною методологією загалом, та із сенситивними темами, зокрема.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 3

Семестр: 6

Кількість кредитів: 3

Форма контролю: залік

Викладач(і): доц. Прохорова А.А.

Результати навчання:



Рекомендована література: Рекомендована література:

· Dickson-Swift V, James EL, Kippen S, Liamputtong P. (2007) Doing sensitive research: what challenges do qualitative researchers face? Qualitative Research. 7(3):327-353.
· Dickson-Swift, V., James, E., and Liamputtong, P. (2008) Undertaking Sensitive Research in the Health and Social Sciences Managing Boundaries, Emotions and Risks. Cambridge University Press.
· Fenge, L.A., Oakley, L., Taylor, B., Beer, S. (2019). The Impact of Sensitive Research on the Researcher: Preparedness and Positionality. International Journal of Qualitative Methods.
· Haider S. (2021). Sensitive Research in Social Work. Springer Nature.
· Lee, R.M. (1993) Doing Research on Sensitive Topics. London: Sage.
· Liamputtong P. (2007). Researching the Vulnerable: A Guide to Sensitive Research Methods. SAGE Publications.
· Liamputtong P. (2019). Handbook of Research Methods in Health Social Sciences. Springer Berlin Heidelberg.
· Renzetti С. M., Lee R. M., (editors) (1993). Researching sensitive topics. Sage focus editions.
· Карут, К. (упорядн.) (2017). Почути травму. Розмови з провідними спеціалістами з теорії та лікування катастрофічних досвідів (пер. з англ. Диса К.) Київ: Дух і Літера.







Форми та методи навчання: лекції, семінари

Мова навчання: українська