НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316471

Назва:

Управління ризиками в публічній сфері



Анотація: Для сучасного управлінця надзвичайно важливим є вміння виявляти, ідентифікувати, прогнозувати та оцінювати ризики, обґрунтовувати заходи для мінімізації їх негативного впливу на національному, регіональному, галузевому, інституційному та місцевому рівнях. Опанування даної дисципліни дозволить сформувати уявлення про феномен управління ризиками в публічній сфері та зрозуміти особливості прийняття рішень в детермінованих та індетермінованих умовах. Студенти ознайомляться з науковими дослідженнями у сфері ризик-менеджменту, на практичних прикладах розглянуть способи оцінювання ризикових ситуацій, вибору оптимальної стратегії в умовах невизначеності та конфлікту.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 3

Семестр: 6

Кількість кредитів: Кредитів: 4 Загальна кількість годин: 120 Аудиторні: 40год Лекції: 8год Семінари: 32год

Форма контролю: залік

Викладач(і): Москаленко С.О. доцент к.н.

Результати навчання: Здатність професійно розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми у сфері публічного управління та адміністрування або у процесі навчання, що передбачає застосування теорій та наукових методів відповідної галузі й характеризується комплексністю та невизначеністю умов.

Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Теорія та історія управління та самоврядування. Вступ до суспільного врядування. Економічна теорія у врядуванні. Політичні процеси та технології.

Зміст дисципліни: Методологія управління ризиками. Ідентифікація ризиків. Аналіз ризиків у сфері публічного управління. Прийняття рішень щодо реагування на ризики в умовах визначеності та невизначеності.


Рекомендована література: 1. Ризик-менеджмент : навч. посібник для студ. спец. 281 «Публічне управління та адміністрування» / В.М. Мороз, С.А. Мороз. – Харків : НТУ «ХПІ», 2018. – 140 с.
2. Hinna, A., Scarozza, D. and Rotundi, F. (2018), “Implementing risk management in the Italian public sector: hybridization between old and new practices”, International Journal of Public Administration, Vol. 41, pp. 110-128.
3. Bui, B., Cordery, C. and Wang, Z. (2019), “Risk management in local authorities: an application of Schatzki's social site ontology”, The British Accounting Review, Vol. 51, pp. 299-315, doi: 10.1016/j.bar.2019.01.001.
4. Oulasvirta, L. and Anttiroiko, A.-V. (2017), “Adoption of comprehensive risk management in local government”, Local Government Studies, Vol. 43, pp. 451-474.
5. Carrel, P. The Handbook of Risk Management, John Wiley Sons, Chichester.


Форми та методи навчання: : лекції, практичні завдання, самостійна робота. Розповідь, пояснення, бесіда, мозковий штурм, робота в групах, кейс-метод.

Методи й критерії оцінювання: поточний контроль; складання заліку (виступ із презентацією-захистом індивідуального завдання). Виконання 8 завдань, що пропонуються на групових заняттях та у дистанційному форматі: кожне змістовно та правильно виконане завдання – 7 балів. Разом: 56 балів. Підготовка індивідуального завдання з власними висновками та належною аргументацією – 15 балів. Активна участь у всіх заняттях – 14 балів. Характеристика захисту індивідуального завдання: чіткість, послідовність, логічність, аргументованість виступу оцінюється у 10 балів, чіткість, послідовність, логічність, аргументованість відповідей на запитання оцінюється у 5 балів. Максимальна кількість за захист балів індивідуального завдання – 15. У підсумку максимальна кількість балів складає 100.

Мова навчання: українська