НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316491

Назва:

Конфліктологічна і гендерна експертиза управлінських рішень



Анотація: Починаючи з 2014 року, розуміння динаміки конфліктів, навички вирішення конфліктів, розуміння гендерної складової державної політики стали вирішальною частиною компетенції всіх суб'єктів, які працюють у сфері управління, включаючи державних службовців та організації громадянського суспільства. На практиці незнання основ сучасної конфліктології призводить до того, що публічні заяви українських політиків і чиновників можуть підсилити поляризацію в суспільстві і викликати нові конфлікти. Дисципліна пропонує комплексний підхід до розуміння наслідків управлінських рішень в сфері вирішення конфліктів і специфіки гендерних питань. Вивчення дисципліни дозволить проводити конфліктологічну експертизу на основі методології «Не завдай шкоду Do no harm», і гендерну-правову експертизу державної політики та окремих владних рішень, а також застосовувати кращі світові практики конфлікт-аналізу.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 2

Семестр:

Кількість кредитів: Загальна кількість годин 120 Кредитів -4 Аудиторні-40год Лекції- 8год Семінари 32год

Форма контролю: залік

Викладач(і): Новицька Тетяна Андріївна

Результати навчання: 1. Здатність проводити аналіз конфліктів в організації та розробляти ефективні стратегії їх врегулювання.
2. Здатність розуміти гендерні аспекти управління та визначати їх вплив на прийняття управлінських рішень.
3. Оволодіння методами гендерного аналізу та їх використання у процесі управління.
4. Здатність виявляти та аналізувати гендерні нерівності та конфлікти, що виникають в організації, та розробляти заходи їх усунення.
5. Розуміння важливості етичних принципів та врахування їх у процесі управління конфліктами та гендерними питаннями.


Спосіб навчання: аудиторний

Зміст дисципліни: 1. Вступ до конфліктології та гендерних студій: визначення термінів, концепцій. 2. Конфліктологічна експертиза: вивчення методів виявлення, аналізу та врегулювання конфліктів в організаціях. 3. Розгляд технік інтервенції в конфліктні ситуації та вивчення різних стратегій управління конфліктами. 4. Гендерна експертиза: вивчення методів гендерного аналізу та їх використання в контексті управління. 5. Застосування конфліктологічної та гендерної експертизи у процесі управління. 6. Етика управління конфліктами та гендерними питаннями.


Рекомендована література: 1. Практичний посібник з проведення гендерно-правової експертизи актів законодавства та проєктів нормативно-правових актів. Проєкт ООН Жінки «Гендерна рівність у центрі реформ, миру та безпеки , Київ, 2020. – 71 с.
2. Конфліктологія: загальна та юридична : підручник. Л. М. Герасіна, М.П. Требін, О.М. Сахань, В. Д. Воднік ; за заг. ред. Л.М. Герасіноі?. – Харків : Право, 2021. – 224 с.
3. Яхно Т., Куревіна І. Конфліктологія та теорія переговорів. – К.: Центр учбовоі? літератури, 2021. – 168 с.
4. Луцишин Г.І. Конфліктологія та теорія переговорів. Навчальнии? посібник – Львів: Видавництво НУ «Львівська політехніка», 2016. – 200 с.
5. Петрінко В.С. Конфліктологія: курс лекціи?, енциклопедія, програма, таблиці. Навчальнии? посібник. Ужгород: Видавництво УжНУ «Говерла», 2020. – 360 с.


Форми та методи навчання: Активні (проблемно-орієнтовані, інтерактивні, проєктні, дослідницькі, інформаційні): лекції-бесіди, дискусії, кейс-стаді, ділові, рольові, імітаційні ігри, робота в міні-аналітичних групах, мозкові штурми, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Наскрізне оцінювання процесу, прогресу; виконання тренувальних завдань у міні-аналітичних групах; виконання і захист індивідуальних робіт; усні презентації; оцінювання в балах за накопичувальною системою

Мова навчання: українська