НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316639

Назва:

Лексика англійської мови



Анотація: Курс спрямований на вивчення лексики англійської мови, включно із значущими елементами лексичної системи, зокрема, словосполучень дієслів з адвербіальними частками. Студенти опановують практичні навички аудіювання відеотекстів, що є зразками сучасної англійської мови, вивчають їх лексичну специфіку. При вивченні цього курсу розширюється світогляд майбутніх філологів, а також поглиблюються й закріплюються набуті ними раніше знання не тільки з англійської мови, а й з наукових питань. Зокрема, вони ознайомляться з основами лексикології англійської мови, етимологічним складом й стилістичними особливостями англійської мови, багатством та різноманітністю її виражальних засобів, словотворенням, синонімією, антонімією, паронімією, фразеологією тощо. Робота над цими темами дозволить студентові поглибити свої знання й вільно спілкуватися англійською мовою у різних сферах суспільного життя.

Тип дисципліни: Цикл професійної та практичної підготовки

Рік навчання: 3

Семестр: 5

Кількість кредитів: 4

Форма контролю: залік

Викладач(і): Зернецький П. В., кандидат філологічних наук, професор.

Результати навчання: Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями українською та англійською мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. Добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. Знати й розуміти систему української мови в її зіставленні з відповідними явищами англійської, вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. Знати норми української літературної мови в порівнянні з відповідними нормами англійської, вміти їх застосовувати у практичній діяльності. Аналізувати лексичні одиниці, визначати їхню взаємодіюмз одиницями інших рівнів, характеризувати процеси, що їх зумовлюють. Здійснювати лексичний аналіз текстів різних стилів і жанрів. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати лексичні явища та використовувати ці знання для розв'язання складних завдань і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання. Дотримуватися принципів академічної доброчесності

Спосіб навчання: Заняття в аудиторії: 40 год (20 практичних занять по 2 академічні години). Самостійна робота слухачів курсу: 80 год

Зміст дисципліни: Курс покликаний ознайомити студентів з основними засадами лексикології, сформувати знання про системний характер лексики, тенденції в її розвитку та збагаченні, які спостерігаються нині, продемонструвати тісний зв'язок лексичного рівня з іншими рівнями мовної системи, зокрема морфологічним та синтаксичним. Увага приділяється й зіставленню з відповідними фактами української мови. Курс "Лексикологія англійської мови" органічно пов'язаний з іншими розділами мовознавства, в першу чергу з такими дисциплінами навчального плану, як вступ до мовознавства, основи зіставного мовознавства, професійний переклад з англійської мови. Студенти розвивають навички аудіювання в процесі виділення та аналізу відповідних лексичних явищ у сучасних країнознавчих відеоматеріалах, виконують індивідуальні творчі завдання, спрямовані на ефективне оволодіння основами лексикології, що сприяє ефективному засвоєнню норм сучасної англійської мови. Індивідуальні творчі завдання з аналізу та засвоєння елементів лексичної системи сучасної англійської мови формують і закріплюють важливі для майбутньої професійної діяльності навички, зокрема, словосполучень дієслів з адвербіальними частками.


Рекомендована література: 1. Верба Л. Г. Порівняльна лексикологія англійської й української мов / Верба Л. Г. . - Вінниця: Нова Книга, 2003. - 7 0 с.
2. Гороть Є. І. Лексикологія сучасної англійської мови / Гороть Є. І. -К.: Либідь, 1996. - 145 с.
3. Квеселевич Д. І. Практикум з лексикології сучасної англійської мови / Д. І. Квеселевич, В. П. Сасіна. - Вінниця: Нова Книга, 2003. - 124 с.
4. Мостовий М. І. Лексикологія англійської мови / Мостовий М. І. - Харків: Основа, 1993. - 255 с.
5. Ніколенко А. Г. Лексикологія англійської мови - теорія і практика / Ніколенко А. Г. - Вінниця: Нова книга, 2007. - 528 с.
6. Раєвська Н. М. English Lexicology / Раєвська Н. М. - К.: Вища школа,1971. - 336 с.
7. Сосюр Ф. Курс загальної лінгвістики / Ф. де Сосюр. - К. : Основи,1998. -324 с.


Форми та методи навчання: Очна (денна) форма навчання. Cемінарські заняття. Індивідуальні відповіді та групове обговорення на семінарських заняттях, виконання творчих робіт (презентацій), виконання індивідуального завдання, контрольної роботи.

Методи й критерії оцінювання: Робота на практичному занятті Письмова робота з аудіювання відеотексту Індивідуальна творча робота (презентація). Контрольна робота (залікова) Мінімальний пороговий рівень оцінки за роботу в семестрі складає 30 балів. У разі отримання оцінки "неприйнятно" (нижче 29 балів) студент зобов'язаний повторно вивчити дисципліну. У разі отримання оцінки "незадовільно" студент має право на два перескладання: викладачеві та комісії. При цьому максимальна підсумкова оцінка після перескладання може бути лише "достатньо". Замість перескладання комісії студент може обрати повторне вивчення дисципліни.

Мова навчання: українська