НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316668

Назва:

Практика дослідницька



Анотація: Метою практики є ознайомлення студентів з основами науково-дослідницького пошуку, жанрами наукової роботи, з методиками сучасних досліджень, з основами бібліотечної справи, системами зберігання й використання першоджерел. Практиканти мають дізнатися про основні джерела одержання інформації для дослідницької роботи, набути навички оформлення результатів наукового пошуку. Ця практика допомагає студентам "увійти" в процес дослідницької діяльності, зрозуміти специфіку наукової роботи, яка завжди починається з окреслення бібліографічного корпусу та віднайдення першоджерел. Студенти мають опанувати методичними принципами підготовки текстів різних наукових жанрів, нормами і правилами їхнього оформлення.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: ІІІ

Семестр: додатковий період весняного семестру

Кількість кредитів: 3 (загальна кількість годин - 90)

Форма контролю: залік

Викладач(і): к.філол.н., ст. викл. Пелешенко Наталія Іванівна

Результати навчання: ПРН-1. Вести фаховий діалог для забезпечення результату наукової роботи
ПРН-2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати історико-літературний і теоретичний матеріал.
ПРН-3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти.
ПРН-4. Розуміти фундаментальні принципи культури наукової роботи, розуміти неприпустимість толерування інтелектуальних крадіжок.
ПРН-6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для пошуку наукової інформації з філології.
ПРН-10. Знати норми української літературної мови i вміти їх застосовувати у практичній діяльності.
ПРН-13. Знати й розуміти систему та загальні властивості літератури як мистецтва слова, основні етапи та закономірності історичного розвитку української та світової літератури, жанрово-стильові особливості в різних національних літературах; визначати їхнє місце в літературному процесі, що дозволить підготувати фахові й обгрунтовані тексти наукових жанрів
ПРН-17. Мати навички редагування текстів різних стилів і жанрів.
ПРН-18. Знати й розуміти основні поняття й концепції загального і зіставного мовознавства та теорії літератури та літературної компаративістики, уміти застосовувати їх для написання енциклопедичних статей.
ПРН-22 Дотримуватися принципів академічної доброчесності.




Спосіб навчання: аудиторний і позааудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: - Вступ до спеціальності - Науково-критичне письмо. Практичний курс - Вступ до літературознавства - Теорія літератури - Світова література- 1, 2, 3 - Українська література - 1, 2

Зміст дисципліни: Інформативне забезпечення наукових досліджень. Організація бібліотек, система каталогів. Система бібліотек і архівів України. Джерела й посібники. Праці з методики науково-дослідної роботи, з історії та теорії літератури. Біографічні посібники, покажчики друкованих праць. Персональні, тематичні та інші бібліографії, бібліографічний апарат наукових праць. Енциклопедії, історико-літературні курси, літературознавчі словники і довідники. Ознайомлення з науковими каталогами Інформація та комунікація в науці. Жанри літературознавчого дослідження Культура наукової праці. Основи наукового редагування. Підготовка Бібліографічного покажчика, енциклопедичної статті, рецензії на наукову працю, відредагована праця.


Рекомендована література:
- Білуха М. T. Основи наукових досліджень / М.Т. Білуха. - К.: Вища шк., 1997. - 271 с.
- Еко У. Як написати дипломну роботу: Гуманітарні науки / пер. за ред. О. Глотова. Тернопіль: Мандрівець, 2007. - 224 с.
- Зелінська Н. В. Теоретичні засади роботи редактора над літературною формою. - К., 1989.
- Зелінська Н. В. Наукове книговидання в Україні: історія та сучасний стан. - Львів, 2002.
- Іванченко Р. Г. Літературне редагування. - К. : Вища школа, 1982, - 248 с.
- Ковалів Ю. Абетка дисертанта: Методологічні принципи написання дисертації. - К. "Твімінтер", 2009. - 459 с.
- Коваль А. П. Науковий стиль сучасної української мови / А.П. Коваль. - К., 1970.
- Коршунов О.П. Библиография: теория, методология, методика. - К., 1986.- 285с.
- Крымский С. Б. Научное знание и принципы его трансформации. - К., 1974.- 208с.
- Рюс Ж. Поступ сучасних ідей / Ж.Рюс. - К. : Основи, 1999. - 669 с.
- Слово. Знак. Дискурс. Антологія світової літературно-критичної думки / за ред. М. Зубрицької -Львів, 1996.

Форми та методи навчання: практичні заняття

Методи й критерії оцінювання: Максимальна кількість балів - 100: - поточний контроль -70 балів; - підсумковий контроль-30 балів;

Мова навчання: українська