НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316696

Назва:

Подорожі в сучасній літературі



Анотація: Міждисциплінарний курс спрямований на вивчення сучасної української та зарубіжної літератури про подорожі, на пізнання культури, історії, звичаїв і традицій інших народів, порівняння їх з українським матеріалом та усвідомлення власної ідентичності, а також на застосування цих знань на практиці у вигляді планувань подорожей, розробки маршрутів на основі літературних творів та складання карти мрій. Окрім докладнішого пізнання різних регіонів України, студенти матимуть змогу дослідити культуру Італії, Індії, Індонезії (Балі), Китаю, Бразилії, Мексики, Куби, Нової Зеландії тощо, а також дізнатись про особливості навколосвітньої подорожі. Курс передбачає детальне прочитання текстів таких сучасних українських та зарубіжних авторів, як Макс Кідрук, Артем Чапай, Богдан Ославський, Артемій Сурін, Леся Воронина, Елізабет Гілберт, Грегорі Робертс, Пітер Мейл тощо. Крім того, передбачено написання тревелога на основі власного досвіду відвідування цікавих місць в Україні або за кордоном (або про рідне місце) у вигляді: оповідання, новели, есе, щоденника, посту або відео для соцмереж, статті для "Вікіпедії" (на вибір студента).

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 3

Семестр: 5

Кількість кредитів: 3 (90 год., 28 ауд. год.: 20 - лекційних, 8 - семінарських; самостійна робота - 62 год.)

Форма контролю: залік

Результати навчання: ПРН-3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти під час вивчення курсу.
ПРН-13. Знати й розуміти систему та загальні властивості літератури як мистецтва слова, основні етапи та закономірності історичного розвитку української літератури, її жанрово-стильові особливості, визначати творчість Ольги Кобилянської в літературному процесі.
ПРН-14. Аналізувати та інтерпретувати тексти української літератури, зокрема твори Ольги Кобилянської, послуговуючись основними поняттями і термінами сучасного літературознавства, розуміючи основні тенденції та досягнення шкіл і напрямів літературознавства від Античності до сьогодення в контексті світової та української філософсько-естетичної думки.
ПРН-18. Знати й розуміти основні поняття й концепції теорії літератури та вміти застосовувати їх для інтерпретації творів Ольги Кобилянської.
ПРН-22 Дотримуватися принципів академічної доброчесності.

Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: - Вступ до літературознавства; - Теорія літератури; - Українська література-2 - література ХІХ ст.

Зміст дисципліни: Ольга Кобилянська і український модернізм. Неоромантичний струмфінь у творчості письменниці. Феміністичний дискурс у модернізмі ("Людина", "Царівна"). Індивідуалізм модерної людини. Ніцшеанські мотиви. Переосмислення концепту "землі": розрив із патріархальністю, "землею" як необхідна передумова індивідуальної свободи. Психологія роздвоєної особистості. Тексти: Земля; У неділю рано зілля копала; Царівна; Меланхолійний вальс та інші.


Рекомендована література: Агеєва В. Поетеса зламу століть. Творчість Лесі Українки в постмодерній інтерпретації. Київ, 1999. 263 с.
Агеєва В. Жіночий простір. - К. - 2003. - С.171-186.
Гундорова Т. Неоромантичні тенденції творчості Ольги Кобилянської // Радянське літературознавство. 1988. № 11. С. 32-43;
Гундорова Т. Femina melancholica. Стать і культура в гендерній утопії Ольги Кобилянської. Київ, 2002.
Гундорова Т. ПроЯвлення слова. Дискурсія раннього українського модернізму. Постмодерна інтерпретація. Львів, 1997. 297 с.
Українка Л. Малорусские писатели на Буковине // Українка Л. Твори : в 12 т. Київ, 1978. Т. 8;
Євшан М. Ольга Кобилянська // Євшан М. Критика. Літературознавство. Естетика. Київ, 1998. С. 199-205.
Моренець В. Народництво - позитивізм - модернізм // Слово і час. 2000. № 1. С. 35-40;
Павличко С. Дискурс модернізму в українській літературі. Київ, 1999. С. 9-159.

Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Максимальна кількість балів -100: Участь у семінарських заняттях - 32; Письмова робота - 38; Активність під час лекцій - 10; Презентація міні-дослідження обраної теми - 20

Мова навчання: українська