НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 317078

Назва:

Інститути ЄС



Анотація: Метою курсу є ознайомлення студентів з організаційними та структурними особливостями побудови та діяльності основних політичних інститутів ЄС, вивчення їхніх функцій, завдань та цілей діяльності. Даний курс зорієнтований на вивчення історії інститутів ЄС, ознайомлення з ключовими етапами поставання та розвитку інститутів ЄС, з ключовими постатями, які впродовж історії ЄС очолювали ті чи інші інститути ЄС. Одною з центральних цілей курсу є також дослідження особливостей прийняття рішень в структурах ЄС; основні риси наслідування традицій політичних систем країн ЄС та США та іноваційності інституціональної та політичної архітектури ЄС. К

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 1

Семестр: 1

Кількість кредитів: 3 ЄКТС

Форма контролю: залік

Викладач(і): Голіченко т.С. доц.к.н.

Результати навчання: урс визначається тим, що Євросоюз має унікальний механізм управління. Саме інститути ЄС виступають основними регуляторами інтеграційних процесів, забезпечуючи послідовність та ефективність політики і дій цієї організації. Унікальність інституційного механізму полягає в тому, що інститути ЄС наділені виключною компетенцією у певних сферах, які раніше належали до суверенних прерогатив держав - учасниць Євросоюзу: вони можуть ухвалювати нормативно-правові акти більшістю голосів і зобов'язувати ними фізичних, юридичних осіб, органи держав безпосередньо, без трансформації цих актів у внутрішні правопорядки.

Спосіб навчання: аудиторне,очне

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: етодика проведення семінарських занять Після вступної оглядової лекції студенти діляться на пари і обирають ті інститути ЄС, які вони поглиблено вивчатимуть. Студенти самостійно підбирають інформаційний матеріал, можуть консультуватися з викладачем. Кожна пара студентів повинна зробити презентацію обраного ними інституту і детально розповісти про його структуру, функції, повноваження. Після цього інші студенти роблять доповіді стосовно функцій, структури та діяльності інституту ЄС, який розглядається на семінарі. Доповіді мають базуватися на свіжому матеріалі – публікаціях в періодичних виданнях не пізніше 2014 року. Кожний студент повинен зробити щонайменше дві доповіді та представити письмову роботу (за обсягом щонайменше 8-10 тисяч д.з. Зауваження: студенти можуть самостійно вибрати тему письмової роботи. Студенти мають право також зробити детальне реферування наукової статті, яка присвячена темі інституціональної архітектури ЄС (бажано реферування статті, що написана англійською, французькою чи німецькою мовами).

Зміст дисципліни: етою курсу є ознайомлення студентів з організаційними та структурними особливостями побудови та діяльності основних політичних інститутів ЄС, вивчення їхніх функцій, завдань та цілей діяльності. Даний курс зорієнтований на вивчення історії інститутів ЄС, ознайомлення з ключовими етапами поставання та розвитку інститутів ЄС, з ключовими постатями, які впродовж історії ЄС очолювали ті чи інші інститути ЄС. Одною з центральних цілей курсу є також дослідження особливостей прийняття рішень в структурах ЄС; основні риси наслідування традицій політичних систем країн ЄС та США та іноваційності інституціональної та політичної архітектури ЄС.


Рекомендована література: Грицяк І.А. Права та інституції Європейського Союзу. – К., 2004. – 260 с.

Грицяк І.А. Європейське управління: теоретико-методологічні засади. – К., 2006. – 398 с.

Грицяк І.А., Говоруха В.В., Стрельцов В.Ю. Правова та інституційна основи Європейського Союзу. – Х.: Вид-во ХарРІ НАДУ „Магістр”, 2009. – 620 с.

Дайнен, Десмонд. Дедалі міцніший союз. Курс європейської інтеграції. – К.: Видавництво «К.І.С.», 2006. – 646 с.

Форми та методи навчання: лекції, семінари, і самостійне

Методи й критерії оцінювання: Кількість занять Максимум балів за заняття / Умови Разом 1. семінарські заняття 6 10 60 2.. Письмова робота 30 3. Залік (усна форма) 10 Разом 100 Мінімальна кількість набраних упродовж семестру балів для допуску до заліку 50

Мова навчання: українська