НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 317382

Назва:

Етика та лідерство в громадському здоров’ї



Анотація: Ми живемо у світі, у якому люди, організації, країни й суспільства стають щораз більш взаємопов'язаними. Таким чином, вплив лідерства, як добрий, так і поганий, поширюється на всі політичні та економічні системи. Із посиленням такої пов'язаності зростає також вплив, і така ситуація змінила характер лідерства. Лідери мають вплив за межами своєї організації, зміцнюючи взаємозв'язок між етикою та добрим лідерством. Цей модуль розроблено з метою допомогти лекторам ознайомити студентів із теоретичним підґрунтям та практичним застосуванням етичного лідерства з урахуванням культурного розмаїття сучасних організацій.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 2

Семестр: осінній

Кількість кредитів: 3 (загальна кількість годин - 90; аудиторні години - 30; самостійна робота - 60)

Форма контролю: залік

Результати навчання: - Визначати пріоритети та оцінювати потреби сфери громадського здоров'я, пропонувати науково обґрунтовані заходи та розробляти відповідні висновки та стратегії, які спрямовані на покращення галузі охорони здоров'я.
- Формулювати висновки, розробляти прогнози та проводити аналіз впливу детермінант на здоров'я населення (соціальні, економічні, індивідуальні, навколишнього середовища), визначати потреби різних груп населення щодо здоров'я, базуючись на інформації отриманій із систем епідеміологічного нагляду.
- Ідентифікувати, аналізувати ризики, пов'язані з впливом на здоров'я населення детермінант навколишнього середовища (фізичних, радіаційних, хімічних, біологічних та виробничих) та організовувати відповідні заходи, спрямовані на захист здоров'я населення.
- Оцінювати вплив соціальних детермінант та основних індивідуальних детермінант здоров'я, розробляти відповідні заходи з метою збереження та зміцнення здоров'я населення.
- Розробляти та впроваджувати стратегії, політики та окремі заходи у сфері промоції здоров'я, здійснювати ефективну комунікацію у сфері громадського здоров'я з використанням різних каналів та технік комунікації.
- Здійснювати аналіз ефективності розроблених процедур, інтервенцій, стратегій та політик в сфері громадського здоров'я.


Спосіб навчання: аудиторне

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: -

Зміст дисципліни: знайомство студентів з загальним поняттям "етика та лідерство", "лідер". Курс зосереджується на типах та якостях лідера в громадському здоров'ї. Студенти визначають власний стиль, планують свій розвиток на наступні 5 років.


Рекомендована література: 1. John C. Maxwell. The 360° leader (Developing Your Influence from Anywhere in the Organization)
2. John C. Maxwell. Winning with people (Discover the people principles that work for you every time)
3. John C. Maxwell. "21 якість лідера"
4. Стівен Кові "7 навичок високоефективних людей".
5. Allah Nawaz, Irfan Ullah Khan "Leadership theories and styles: a literature review". Journal of Resources Development and Management, Vol.16, 1016.
6. Nan jundeswaras wamy T.S., Swamy D.R. "Leadership styles". Advances in Management, Vol.7(2) February (2021).
7. Richard Bohmer "The instrumental value of medical leadership".
8. Jaynelle F. Stichler "Emotional Intelligence. A critical leadership quality of a nurse executive"
9. Katarzyna Czabanovska et al. in search for a public health leadership competency framework to support leadership curriculum - a consensus study.
10. Ana Horvat, Jovan Filipovic "Service quality and maturity of health care organizations through the lens of Complexity Leadership Theory".
11. Mae Squires et al. "The link between leadership and safety outcomes in hospitals".


Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (участь у семінарських заняттях, виконання завдань самостійної роботи); підсумковий контроль - 30 балів (залік).

Мова навчання: українська