НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 317385

Назва:

Адвокація в громадському здоров`ї



Анотація: Навчальна дисципліна "Адвокація в громадському здоров'ї" є обов'язковою для студентів другого року навчання освітньо-наукової програми "Громадське здоров'я" другого (магістерського) рівня вищої освіти. Курс розроблено таким чином, щоб студенти могли орієнтуватися у базовій термінології пов'язаній з адвокацією, розвивати навички лідерства, опанувати основними інструментами стратегічного планування, набути навичок створення коаліції та захисту засобів масової інформації, які використовуються в адвокаційних заходах. Навчальна дисципліна також має на меті навчання основних принципів лобіювання адвокаційних компаній та менеджменту конфліктів, які можуть виникнути в результаті реалізації заходів в межах компанії. Це створює ґрунт для розуміння і подальшого створення ефективних адвокаційних компаній в сфері громадського здоров'я.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 2

Семестр: осінній

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 90, з них лекцій - 10, семінарів - 20, cамостійної роботи - 60; кредитів ЄКТС - 3.

Форма контролю: залік

Викладач(і): Майструк Павло Олегович, кандидат медичних наук, доцент

Результати навчання: - Визначати пріоритети та оцінювати потреби сфери громадського здоров'я, пропонувати науково обґрунтовані заходи та розробляти відповідні висновки та стратегії, які спрямовані на покращення галузі охорони здоров'я
- Формулювати висновки, розробляти прогнози та проводити аналіз впливу детермінант на здоров'я населення (соціальні, економічні, індивідуальні, навколишнього середовища), визначати потреби різних груп населення щодо здоров'я, базуючись на інформації отриманій із систем епідеміологічного нагляду.
- Ідентифікувати, аналізувати ризики, пов'язані з впливом на здоров'я населення детермінант навколишнього середовища (фізичних, радіаційних, хімічних, біологічних та виробничих) та організовувати відповідні заходи, спрямовані на захист здоров'я населення.
- Оцінювати вплив соціальних детермінант та основних індивідуальних детермінант здоров'я, розробляти відповідні заходи з метою збереження та зміцнення здоров'я населення.
- Розробляти та впроваджувати стратегії, політики та окремі заходи у сфері промоції здоров'я, здійснювати ефективну комунікацію у сфері громадського здоров'я з використанням різних каналів та технік комунікації.
- Здійснювати аналіз ефективності розроблених процедур, інтервенцій, стратегій та політик в сфері громадського здоров'я
- Розробляти та впроваджувати, засновані на доказах стратегії, політики та інтервенції громадського здоров'я із залученням зацікавлених сторін на основі міжсекторального підходу.
- Виконувати управлінські функції та організовувати надання якісних послуг у сфері громадського здоров'я.


Спосіб навчання: аудиторне

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: -

Зміст дисципліни: формування у студентів теоретичних основ у сфері адвокації в громадському здоров'ї та практичних навичок з метою їх використання в практичній діяльності. Вміти визначати основні проблеми в роботі системи охорони здоров'я і, як результат, створення, розробка і реалізація комплексної адвокаційної компанії для вирішення цих проблем, підтримувати лідерство, залучати і посилювати спільноти з метою збереження і зміцнення здоров'я населення.


Рекомендована література: ОСНОВНА:
1. Прокопенко О.В. Адвокаційна діяльність та некомерційне лобіювання в Україні: посібник / О.В Прокопенко. Київ, 2017- 82 с. URL: https://is.gd/VVZtUg
2. The NCD Alliance: Онлайн-посібник з адвокації. URL: https://is.gd/nUEXfO
3. The NCD Alliance: Основи роботи з соціальними медіа. URL: https://is.gd/nIuXJ3


ДОДАТКОВА:
1. Посібник з адвокації для жіночого руху в Україні: Український жіночий фонд, Королівство Нідерланди. URL: https://is.gd/yRNrul
2. NCD Alliance: Адвокаційний порядок денний людей, які живуть з НІЗ. URL: https://is.gd/Y1Exnf



Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (участь у семінарських заняттях, виконання завдань самостійної роботи); підсумковий контроль - 30 балів (залік).

Мова навчання: українська