НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 317436

Назва:

Теорії економічного зростання



Анотація: Курс «Теорії економічного зростання» вивчає макроекономічної теорії, що пояснюють причини та джерела економічного зростання в довгостроковій перспективі. Розглядаються основні напрями сучасного моделювання макроекономічної динаміки в довгостроковій перспективі, переваги та недоліки різних типів моделей економічного зростання, межі адекватності моделей, які визначаються необхідністю прийняття тих чи інших припущень, що спрощують модель. Метою курсу є ознайомлення студентів з основними напрямками сучасного моделювання довгострокового тренду економічного зростання з метою розкриття природи факторів, що зумовлюють стале економічне зростання, принципів взаємозалежності між факторами та результатів впливу економічної політики на темпи зростання.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 1

Семестр: 2-д

Кількість кредитів: 3

Форма контролю: залік

Викладач(і): Бандура О.В., д.е.н., доц.

Результати навчання: РН1.Демонструвати знання і розуміння теоретичних основ та принципів побудування моделей економічного зростання.
РН2.Аналізувати і прогнозувати ринкові явища та процеси на основі застосування фундаментальних принципів, теоретичних знань і прикладних навичок здійснення аналітичної діяльності, набуті теоретичні знання для розв’язання практичних завдань у сфері макроекономічного аналізу.
РН4. Збирати та аналізувати необхідну інформацію, розраховувати макроекономічні показники, обґрунтовувати управлінські рішення на основі використання необхідного аналітичного й методичного інструментарію.
РН5. Застосовувати аналітичний та методичний інструментарій для обґрунтування пропозицій та прийняття управлінських рішень різними економічними агентами (індивідуумами, домогосподарствами, підприємствами та органами державної
влади)
РН7. Використовувати цифрові інформаційні та комунікаційні технології, а також програмні продукти, необхідні для належного провадження державного регулювання та
практичного застосування макроекономічного інструментарію.
РН8. Застосовувати інноваційні підходи щодо провадження макроекономічного регулювання економіки, гнучко адаптуватися до змін макроекономічного середовища.
РН9. Усвідомлювати основні особливості сучасної світової та національної економіки, інституційної структури, напрямів соціальної, економічної та зовнішньоекономічної політики держави.
РН10. Впровадити аналіз функціонування та розвитку економічних систем, визначати функціональні сфери, розраховувати відповідні показники які характеризують результативність їх діяльності
РН12. Застосовувати набуті теоретичні знання для розв'язання
практичних завдань та змістовно інтерпретувати отримані результати
РН13. Ідентифікувати джерела та розуміти методологію визначення і методи отримання соціально-економічних даних, збирати та аналізувати необхідну інформацію, розраховувати економічні
та соціальні показники
РН14. Виконувати функціональні обов’язки в групі, пропонувати обґрунтовані економічні рішення.
РН16. Відповідати вимогам, які висуваються до сучасного макроекономічного аналітика, підвищувати рівень особистої професійної підготовки.
РН17. емонструвати навички письмової та усної професійної
комунікації державною й іноземною мовами, а також належного використання професійної термінології.

Спосіб навчання: аудиторний/дистанційний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Макроекономіка, Мікроекономіка. Математичний аналіз

Зміст дисципліни: Тема 1. Причини відокремлення довгострокових та короткострокових моделей економічного зростання. Скорочена історія виникнення та розвитку таких моделей Тема2.Моделі зростання з екзогенними темпами заощадження. Модель Солоу-Свана Тема 3. Технологічний прогрес в моделі Солоу-Свана. Моделі ендогенного зростання. Інші виробничі функції та теорії ростання Тема 4.Моделі зростання з оптимізацією поведінки споживачів. Модель Ремсі Тема 5. Розширення моделі зростання Ремсі Тема 6. Одно-секторна модель ндогенного зростання Тема 7. Технологічні зміни: модель зі зростаючою кількістю продуктів та модель ступенів якості Шумпетера.


Рекомендована література: R. Barro, X. Sala-i-Martin. Economic Growth. 2nd ed. – MIT Press, USA, 2004. – 654p.
Mankiw G. Macroeconomics. 4th ed. – Worth Publisher, NY, USA, 2000. – 543 p. чи Манків Г.Н. Макроекономіка / Пер. з англ. – К.: Основи, 2000.
3. Romer D. Advanced macroeconomics. : McGraw-Hill, USA, 1996 – 540p.
4. Кондратьев Н.Д. Проблемы экономической динамики. - М.: Экономика, 1989. - 526с.

Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (опитування, виступи на семінарах, індивідуальне письмове завдання); підсумковий контроль - 30 балів (письмовий екзаменМінімальний граничний рівень оцінки за роботу в семестрі (допуск до екзамену) складає 30 балів. У разі отримання оцінки «неприйнятно» (нижче 29 балів) студент зобов’язаний повторно вивчити курс. У разі отримання оцінки «незадовільно» студент має право на два перескладання: викладачеві та комісії. При цьому максимальна підсумкова оцінка після перескладання може бути лише на рівні «достатньо». Замість перескладання комісії, студент може обрати повторне вивчення курсу. Робота на практичному занятті 5-7 Презентація логічно структурована, чітко розкриває основні положення теми. Студент демонструє володіння матеріалом, здатність відповісти на запитання аудиторії, аргументувати власну позицію. 3–4 Тема доповіді розкрита частково або з помилками. Доповідь структурована і логічна. Доповідач демонструє часткове володіння матеріалом, не надає відповіді на запитання. 1–2 Презентація підготовлена із запізненням та/або невідповідає визначеним вимогам, містить помилкові твердження. Аспірант не демонструє належної підготовки та/або не готовий відповідати на змістовні запитання по темі.

Мова навчання: українська