НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 317821

Назва:

Методика викладання культурологічних дисциплін у закладах освіти



Анотація: Сьогоднішній світ міняється бурхливо та незворотньо. Пересічному користувачу сучасних медіа важко сприймати поточні новини неупереджено, і ще важче відрізнити справжні факти щодо певної ідентичності або чиєїсь мистецької спадщини від масово тиражованих тематичних спекуляцій. Для цього потрібен інтегральний міждисциплінарний погляд ерудованого фахівця, котрим безумовно здатен виступити культуролог. Тому саме культурологія наразі є потрібною як ніколи до того. Водночас адекватних фахівців бракує. При тому що культурологічний погляд можна випрацювати і у фахівців із інших галузей. Для цього потрібні методика та викладацька майстерність. Ось для чого і пропонується курс «Методика викладання культурологічних дисциплін у закладах освіти», що входить до навчального плану підготовки магістра з базової вищої освіти «Культура» і є важливим компонентом циклу професійно орієнтованих дисциплін з Культурології. Водночас, він може слугувати для всебічного розвитку студентів інших спеціальностей гуманітарного спрямування. Опанування запропонованого матеріалу формує фахівців із культурницької проблематики, здатних не лише бачити неупереджено підвалини бурхливих процесів людського співіснування в синхронії та діахронії, але і передати свої знання далі. Саме так стимулюється масовий запит на складність, здатність до діалогу тощо

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 2

Семестр: 3

Кількість кредитів: 5 (загальна кількість годин - 150 год.; аудиторні години - 50 год.; лекції - 30 год.; семінарські заняття - 20 год.; самостійна робота - 100 год.)

Форма контролю: залік

Викладач(і): кандидат історичних наук, доцент Голіченко Т.С.

Результати навчання: Аналіз текстів та з'ясування контекстів культурологічної Школи Анналів.

Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Історія культури Європи. Культура Європи середніх віків.

Зміст дисципліни: Історична антропологія: тривалий французький дослідницький проект. Інтелектуальні та інституційні передумови та контексти створення школи "Анналів". Міждисциплінарні та між народні зв'язки Школи Анналів.


Рекомендована література: Афанасьев Ю.Н. Историзм против эклектики: Французская историческая школа "Анналов " в современной буржуазной историографии. - Москва, 1980.
Бродель Ф. Матеріальна цивілізація, економіка і капіталізм XV - XVIII ст. Т. І: Структури повсякденності: можливе і неможливе. - Київ, 1995; Т. 2: Ігри обміну. - Київ, 1997; Т. 3: Час світу. - Київ, 1998
Гуревич А.Я. Исторический синтез и школа "Анналов". - Москва, 1993.


Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття.

Методи й критерії оцінювання: Поточний контроль (70%) - усне опитування, реферати. Підсумковий контроль (30%) - контрольні завдання.

Мова навчання: українська