НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 318068

Назва:

Міжнародні комунікації



Анотація: Програма навчальної дисципліни «Міжнарод ні к омунік ації» складена відповідно до освітньо-наукової програми «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Предметом вивчення навчальної дисципліни є особливості формування, здійснення і розвитку міжнародної комунікації, специфіка, тенденції та перспективи міжнародної комунікаційної діяльності. Мета навчальної дисципліни – сформувати у здобувачів вищої освіти уявлення про роль комунікації в сучасних міжнародних відносинах, ознайомити з системою знань про комунікативні технології та їх ефективність, сприяти формуванню навичок практичної участі в різних типах комунікацій. На основі чинних наукових обґрунтувань чимраз більших взаємозалежностей у міжнародному середовищі, в умовах економічної й політичної глобалізації, а також нових викликів національній і міжнародній безпеці дати здобувачам комплекс знань, про те, яким чином і на підставі чого формується міжнародна комунікація Основними завданнями вивчення дисципліни є: - знання основ сучасних інформаційних та комунікаційних технологій у сфері міжнародних відносин; - вивчення міжнародних політичних, геополітичних, культурних, правових та інших взаємин між державами, регіонами та континентами; - ознайомлення зі світовими процесами міжнародного обміну інформації; - вміння аналізувати стан міжнародних комунікацій у сфері міжнародних відносин; - виявлення тенденцій і вивчення концепцій розвитку сучасного світового інформаційного та комунікаційного простору.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 1

Семестр: 2, весняний

Кількість кредитів: 4,0 кредитів (загальна кількість - 120 годин, лекції - 12 годин, семінари - 28 годин, самостійна робота - 80 годин)

Форма контролю: залік

Викладач(і): Гриценко Олена Миколаївна, професор, доктор політичних наук

Результати навчання: У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувачі знатимуть:
- про природу та механізми міжнародних комунікацій;
- про специфіку та особливості стратегічних та кризових міжнародних комунікацій;
- дефініції основних понять у галузі міжнародних відносин, специфіку її напрямів;
- національні та міжнародні особливості побудови інформаційного суспільства;
- визначення критеріїв у галузі міжнародної інформаційної безпеки як глобальної проблеми світової політики;
- природу та механізми сучасних міжнародних комунікацій.

За підсумками освоєння програми курсу «Міжнародна журналістка» здобувачі повинні вміти:
- здійснювати верифікацію міжнародної політичної проблематики у період формування нової архітектури інформаційної безпеки в сучасному світі;
- ідентифікувати основні технології маніпулювання у міжнародних комунікаціях;
- використовувати у своїй професійній діяльності моделі, механізми стратегічних, кризових міжнародних комунікацій;
- аналізувати інформацію про стан міжнародних відносин, зовнішньої політики України та інших держав;
- прогнозувати наслідки впливу сучасних інформаційних та комунікаційних технологій у сфері міжнародних відносин



Спосіб навчання: аудиторне

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Базові знання з курсів Теорія та історія держави, Сучасні міжнародні відносини та світова політика, Медіація та фасилітований діалог в міжнародних відносинах (англ. мовою), Медіація та розв'язання конфліктів (англійською мовою), Сучасна міжнародна політика і геополітичне довкілля України, Сучасна архітектура міжнародних економічних інститутів, Дипломатія: теорія і практика, Загальна теорія права.

Зміст дисципліни: Протягом вивчення навчальної дисципліни у межах аудиторної та самостійної роботи здобувачі вищої освіти повинні засвоїти матеріал за такими темами: 1. Міжнародні комунікації в сучасному світі та їх роль в міжнародних відносинах. 2. Основні поняття та ключові елементи міжнародного комунікативного процесу та комунікативних технологій. 3. Міжнародні комунікації та аналіз міжнародної інформації. 4. Ефективність міжнародних комунікацій. Медіа дипломатія. 5. Принципи формування іміджу у міжнародних відносинах. Віртуальна дипломатія. 6. Стратегічні та кризові комунікації у міжнародних відносинах.


Рекомендована література: 1. Галлін Деніел С., Манчіні Паоло. Сучасні медіасистеми: три моделі відносин ЗМІ та політики / Переклад з англ. О. Насика. К.: Наука, 2008. 320 с.
2. Даниленко С. І. Громадянський вимір комунікаційної революції: Модернізація суспільних комунікацій від друкарського верстата до соціальних мереж. Моногр. Київ: ІМВ. 2010. 310 с.
3. Дубов Д.В. Стратегічні комунікації: проблеми концептуалізації та практичної реалізації / Стратегічні пріоритети. Серія: Політика. – 2016. – No4 (41). – С.9 – 23.
4. Європейські комунікації. Посібник / Макаренко Є.А., Ожеван М.А., Тихомирова Є.Б., Рижков М.М. та ін. – К., 2006.
5. Холод О.М. Комунікаційні технології : Підручник / О.М.Холод — К.: «Центр учбової літератури», 2013. – 212с.
6. Нrytsenko, Olena (2022). Economic, sociocultural and media transformations in the postmodern global world// Social and Human Sciences. Polish-Ukrainian scientific journal (https://issn2391-4165.webnode.com.ua/), 03 (35).
7. Taylor Philip. Global Communications, International Affairs and the Media Since 1945 / London, Routledge. 2002. – 272 с


Форми та методи навчання: Лекції, поточний контроль у формі опитування на семінарських заняттях, виконання практичних завдань.

Методи й критерії оцінювання: Рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль – 70 балів (участь у семінарських заняттях, виконання завдань самостійної роботи); підсумковий контроль – 30 балів (залік).

Мова навчання: українська