НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 318240

Назва:

Економічна політика європейських країн



Анотація: Мета вивчення навчальної дисципліни «Економічна політика європейських країн» – отримання уявлення про цілі, методи, результати економічної політики, її особливості на різних історичних етапах розвитку України; проведення порівняльного аналізу економічної політики України із розвинутими країнами; обґрунтування доцільності запроваджених реформ та перспектив розробки, реалізації та коректування економічної політики щодо вирішення актуальних проблем у країні. Як питання національної безпеки впливає на прийняття економічних, політичних та інших рішень в європейських країнах та чому, незважаючи на географічні переваги, деякі країни все ще потерпають від "ресурсного прокляття"? Яким чином культура, екологія та технології впливають на нерівність між країнами? Яке значення має енергетична, екологічна. харчова та кібербезпека в формуванні національної та міжнародної політики? Яке місце альтернативної енергетики та сталого розвитку в політиці європейських країн? Як відстоювати інтереси країни на міжнародному рівні і чому державний брендинг - запорука підвищення інвестиційного клімату країни? Якою повинна бути соціальна і міграційна політика країни? Спираючись на основи економічної теорії та економічної політики, в рамках курсу студенти зможуть знайти відповіді на вищезазначені питання; отримають інструментарій для оцінки ефективності прийняття політичних рішень на прикладі європейських країн; навчаться застосовувати комплексний підхід для формування політики тощо.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 1

Семестр: 1

Кількість кредитів: 3 ЄКТС

Форма контролю: залік

Викладач(і): доц.к.н.Широкова М.С.

Спосіб навчання: аудиторне та самостійне

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: У результаті вивчення модуля студент повинен: Розуміти основи економічної політики. Вміти застосовувати комплексний підхід до розуміння проблем національного і міждержавного рівня та знаходити шляхи їх вирішення. Розуміти взаємозв'язок між соціумом, політикою, екологією та економікою та будувати сценарії вирішення економічних та політичних питань, беручи до уваги фактор сталого розвитку. Мета курсу - надати інструментарій студентам-політологам для формування їх як політичних експертів з глибоким розумінням зв'язків між економічними, політичними, соціальними та екологічними аспектами життя.

Зміст дисципліни: прокляття"? Яким чином культура, екологія та технології впливають на нерівність між країнами? Яке значення має енергетична, екологічна. харчова та кібербезпека в формуванні національної та міжнародної політики? Яке місце альтернативної енергетики та сталого розвитку в політиці європейських країн? Як відстоювати інтереси країни на міжнародному рівні і чому державний брендинг - запорука підвищення інвестиційного клімату країни? Якою повинна бути соціальна і міграційна політика країни? Спираючись на основи економічної теорії та економічної політики, в рамках курсу студенти зможуть знайти відповіді на вищезазначені питання; отримають інструментарій для оцінки ефективності прийняття політичних рішень на прикладі європейських країн; навчаться застосовувати комплексний підхід для формування політики тощо.


Рекомендована література: Література

1. Буряк П. Ю. Європейська інтеграція і глобальні проблеми сучасності: навчальний посіб. / П. Ю. Буряк, О. Г. Гупало. – К. : Хай-Тек Прес, 2007. – 336 с.

2. Копійка В. Європейський Союз: історія і засади функціонування / В. Копійка, Т. Шинкаренко. – К., 2012.

3. Мусис Н. Усе про спільні політики Європейського Союзу. – К., 2005.

4. Economics of the European Union: Policy and Analysis. Eds. M. Artis, F. Nixson. Oxford Univ Pr, 2007. 458 p.


Форми та методи навчання: лекції, семінари, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Робота - 60 балів; Тест - 15 балів; Контрольні роботи 4шт по 5 балів - 20 балів. Всього: 100

Мова навчання: Українська