НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 318268

Назва:

Злочини у сфері економіки: адвокатська практика



Анотація: Злочини у сфері економіки є особливо актуальними в Україні, оскільки про різноманітні махінації на ринку України можна почути в засобах масової інформації ледь не щодня, так же, як про тиск на бізнес з боку правоохоронних органів України. Запропонований курс присвячений злочинам у сфері економіки, протягом якого будуть розглянуті найактуальніші проблеми як матеріального, так і процесуального права, з якими стикається бізнес. Даний курс буде цікавий не лише з науково-теоретичної точки зору, а й з практичної. Буде запропоновано безліч прикладів з реальної адвокатської та судової практики, спрямовані на поглиблення своїх знань у вказаних інститутах права, під час розгляду яких можна дізнатися про цікаві адвокатські прийоми захисту клієнтів-суб’єктів господарювання.

Тип дисципліни: вибірковий

Рік навчання: МП2

Семестр: 3

Кількість кредитів: 3 кредити, 90 годин,. 12 - лекція, 18 - семінари, 60 - с/робота

Форма контролю: Залік

Викладач(і): Трут Д.В. - к.ю.н., ст. викладач

Результати навчання: Оцінювати природу та характер суспільних процесів і явищ, і виявляти розуміння меж та механізмів їх правового регулювання. Співвідносити сучасну систему цивілізаційних цінностей з правовими цінностями, принципами та професійними етичними стандартами. Проводити збір, інтегрований аналіз та узагальнення матеріалів з різних джерел, включаючи наукову та професійну літературу, бази даних, цифрові, статистичні, тестові та інші, та перевіряти їх на достовірність, використовуючи сучасні методи дослідження. Здійснювати презентацію свого дослідження з правової теми, застосовуючи першоджерела та прийоми правової інтерпретації складних комплексних проблем, що постають з цього дослідження, аргументувати висновки. Обґрунтовано формулювати свою правову позицію, вміти опонувати, оцінювати докази та наводити переконливі аргументи. Дискутувати зі складних правових проблем, пропонувати і обґрунтовувати варіанти їх розв'язання. Оцінювати достовірність інформації та надійність джерел, ефективно опрацьовувати та використовувати інформацію для проведення наукових досліджень та практичної діяльності. Генерувати нові ідеї та використовувати сучасні технології у наданні правничих послуг. Використовувати передові знання і методики у процесі правотворення та правозастосування інститутів публічного та приватного права і кримінальної юстиції. Проводити порівняльно-правовий аналіз окремих інститутів права різних правових систем, враховуючи взаємозв'язок правової системи України з правовими системами Ради Європи та Європейського Союзу. Аналізувати та оцінювати практику застосування окремих правових інститутів. Обґрунтовувати правову позицію на різних стадіях правозастосування. Мати практичні навички розв'язання проблем, пов'язаних з реалізацією процесуальних функцій суб'єктів правозастосування. Інтегрувати необхідні знання та розв'язувати складні задачі правозастосування у різних сферах професійної діяльності. Визначати актуальну практичну чи наукову проблему, планувати і виконувати дослідження на її вирішення, обирати релевантні методологію та джерела. Брати продуктивну участь у виконанні теоретичних та прикладних досліджень у галузі права

Спосіб навчання: аудиторне/ дистанційно

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: 1. Організація адвокатури та адвокатської діяльності 2. Адвокатська діяльність: міжнародні та національні аспекти 3. Кримінальне право 4. Кримінальне процесуальне право 5. Криміналістика 6. Захист у кримінальному провадженні 7. Розслідування корупційних правопорушень 8. Застосування Європейської конвенції з прав людини та практики Страсбурзького суду у діяльності захисника 9. Індивідуалізація кримінальної відповідальності

Зміст дисципліни: " Злочини у сфері економіки. Поняття, ознаки, види, проблеми кваліфікації " Особливості кваліфікації ухилення від сплати податків та інших обов'язкових платежів " Особливості захисту в кримінальних провадженнях щодо ухилення від сплати податків " Шахрайство та альтернативна кваліфікація " Злочини у сфері фінансів та банківської діяльності " Контрабанда, легалізація, незаконна приватизація та злочини у сфері економіки, пов'язані з особливим предметом діяльності суб'єкта господарювання " Злочини у сфері службової діяльності в юридичних особах приватного права як некласичний різновид злочинів у сфері економіки


Рекомендована література: Базові підручники і навчальні посібники:
1. Ворона О. А. Процесуальна форма застосування ч. 4 ст. 212 КК України. URL : http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Vaau/2011_2/text/11voakku.pdf.
2. Грищук В. К. Кримінальне право України. Загальна частина : [навч. посібник для студ. юрид. фак. вищ. навч. закладів]. Київ : Видавничий дім "Ін Юре", 2006. 568 с.
3. Дудоров О. О., Хавронюк М. І. Кримінальне право: навч. посіб. Київ : Ваіте, 2014. 944 с.
4. ЄСПЛ назвав ключові рішення щодо нагляду на робочому місці. URL : http://chp.com.ua/all-news/item/52850-espl-nazvav-klyuchovi-rishennya-shchodo-naglyadu-na-robochomu-mistsi
5. IT-право: теорія та практика : навч. посіб. / авт. кол. ; за ред. Є. О. Харитонова, О. І. Харитонової. Одеса : Фенікс, 2017. 472 с.
6. Каменський Д. В. Кримінальна відповідальність за податкові злочини за федеральним законодавством США: монографія. Луганськ, 2011. 424 с.
7. Кримінальна відповідальність за Податковим кодексом. URL : http://kmp.ua/uk/analytics/infoletters/criminal-liability-under-the-tax-code/.
8. Навроцький В. О. Основи кримінально-правової кваліфікації : [навч. посібник] / Навроцький В. О. Київ : Юрінком Інтер, 2006. 704 с.
9. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України / [за ред. М. І. Мельника, М. І. Хавронюка]. [11-те вид., перероб. та доп.]. Київ : Атіка, 2019. 1387 с.
10. Трут Д., Автух А. Притягнення юросіб до кримінальної відповідальності в Україні: міф чи реальність? URL : http://yur-gazeta.com/publications/practice/kriminalne-pravo-ta-proces/prityagnennya-yurosib-do-kriminalnoyi-vidpovidalnosti-v-ukrayini-mif-chi-realnist.html.
11. Трут Д., Молчанов А. Доведені до краю: проблеми відповідальності за доведення до банкрутства в українських реаліях. URL : http://uz.ligazakon.ua/ua/magazine_article/ EA010933.


Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: успішність на семінарах (30 %) ? поточне практичне завдання (10 %) ? індивідуальне завдання - участь в moot court (15 %) - проведення контрольної роботи або підготовка есе (15 %) ? підсумковий контроль (залік) (30 %).

Мова навчання: українська