НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 318313

Назва:

Корупційні правопорушення: проблеми правозастосування



Анотація: Результатом вивчення навчальної дисципліни є формування навичок правильного застосування адміністративного та кримінального законодавства у сфері протидії корупційним правопорушенням. Вивчення дисципліни передбачає відвідування студентом лекційних та групових занять, а також виконання самостійної роботи. Групові заняття передбачають обговорення самостійної роботи студентів та виконання практичних завдань: вирішення ситуативних задач; підготовка та презентація ситуативної задачі; підготовка та виступ з презентацією.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: МП1

Семестр: 2

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 90 (кредитів ЄКТС - 3) аудиторні години 30 (лекцій - 10, семінарські заняття - 20), самостійна робота - 60.

Форма контролю: Залік

Викладач(і): Горох О.П.д.ю.н., доцент

Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент має:
1. Оцінювати природу та характер суспільних процесів і явищ, і виявляти розуміння меж та механізмів їх правового регулювання.
2. Співвідносити сучасну систему цивілізаційних цінностей з правовими цінностями, принципами та професійними етичними стандартами.
3. Проводити збір, інтегрований аналіз та узагальнення матеріалів з різних джерел, включаючи наукову та професійну літературу, бази даних, цифрові, статистичні, тестові та інші, та перевіряти їх на достовірність, використовуючи сучасні методи дослідження.
4. Здійснювати презентацію свого дослідження з правової теми, застосовуючи першоджерела та прийоми правової інтерпретації складних комплексних проблем, що постають з цього дослідження, аргументувати висновки.
5. Обґрунтовано формулювати свою правову позицію, вміти опонувати, оцінювати докази та наводити переконливі аргументи.
6. Дискутувати зі складних правових проблем, пропонувати і обґрунтовувати варіанти їх розв'язання.
7. Оцінювати достовірність інформації та надійність джерел, ефективно опрацьовувати та використовувати інформацію для проведення наукових досліджень та практичної діяльності.
8. Використовувати передові знання і методики у процесі правотворення та правозастосування інститутів публічного та приватного права і кримінальної юстиції.
9. Проводити порівняльно-правовий аналіз окремих інститутів права різних правових систем, враховуючи взаємозв'язок правової системи України з правовими системами Ради Європи та Європейського Союзу.
10. Аналізувати та оцінювати практику застосування окремих правових інститутів.
11. Обґрунтовувати правову позицію на різних стадіях правозастосування.
12. Мати практичні навички розв'язання проблем, пов'язаних з реалізацією процесуальних функцій суб'єктів правозастосування.
13. Інтегрувати необхідні знання та розв'язувати складні задачі правозастосування у різних сферах професійної діяльності.
14. Визначати актуальну практичну чи наукову проблему, планувати і виконувати дослідження на її вирішення, обирати релевантні методологію та джерела.
15. Брати продуктивну участь у виконанні теоретичних та прикладних досліджень у галузі права.


Спосіб навчання: аудиторний/ дистанційно

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: - "Адміністративне право" - "Кримінальне право"

Зміст дисципліни: Поняття та ознаки корупційних правопорушень. Класифікація корупційних правопорушень. 2. Кваліфікація адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією. 3. Кваліфікація заволодіння майном, вчиненого шляхом зловживання службовою особою службовим становищем. 4. Кваліфікація службових зловживань. 5. Кваліфікація корупційних злочинів, поєднаних з отриманням неправомірної вигоди.


Рекомендована література: 1. Киричко В. М. Кримінальна відповідальність за корупцію. Харків: Право, 2013. 424 с.
2. Михайленко Д. Г. Протидія корупційним злочинам засобами кримінального права: концептуальні основи: монографія. Одеса: Видавничий дім "Гельветика", 2017. 582 с.
3. Настільна книга детектива, прокурора, судді. Коментар антикорупційного законодавства / За ред. М.І. Хавронюка. К.: ВД Дакор, 2017. 522 с.
4. Савченко А. В. Корупційні злочини (кримінально-правова характеристика). навч. посіб. К. : "Центр учбової літератури", 2016. 168 с.
5. Судова практика в справах про злочини в сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг: окремі тенденції, проблеми та перспективи вдосконалення / К. П. Задоя, М. О. Захаренко, К. І. Киливник та ін.; наук. ред. К. П. Задоя. К. : Аграр Медіа Груп, 2014. 136 с.
6. Тютюгін В. І. Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг: навч.-практ. посіб. / В. І. Тютюгін, Ю. В. Гродецький, С. В. Гізимчук ; за ред. В. Я. Тація, В. І. Тютюгіна. Х. : Право, 2014. 232 с.
7. Юридична відповідальність за корупційні правопорушення. Законодавство, актуальна судова практика, коментарі, роз'яснення, міжнародний досвід / Пєтков С.В., Журавльов Д.В., Дрозд О.Ю., Дрозд В.Г. "Центр учбової літератури", ЦУЛ, 2022. 442 с.


Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: " поточний контроль на семінарських та практичних заняттях (40 %) " ситуативні задачі та презентації (30 %); " підсумковий контроль (30 %)

Мова навчання: українська