НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 318333

Назва:

Англійська мова для правників



Анотація: Мета курсу підготувати студентів-правників до англомовної комунікації у міжнародних юридичних компаніях та організаціях. Поставлена мета визначила вибір тем для вивчення, а також письмових та усних завдань, що покликані розвивати відповідні навички володіння професійною юридичною англійською мовою. Це дозволить укладати юридичні документи англійською мовою (статути, договори, довіреності, юридичні висновки тощо), вести перемовини з іноземними громадянами, сприяти вирішенню конфліктів, виступати в суді та ін. Курс охоплює такі галузі права, як корпоративне, договірне, міжнародне право, а також правові питання права власності на нерухоме майно, шлюбу та інші актуальні питання, з якими стикаються іноземці, що звертаються за допомогою до українських юристів. Курс передбачає індивідуальну та командну роботу слухачів під час реалізації проєктів за темами, що вивчаються. Для опанування спеціалізованої лексики й особливостей граматичних структур юридичної англійської мови використовуються оригінальні документи, статті та записи, що наближаю студентів до володіння професійною мовою англомовних юристів.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: І

Семестр: 1, 2

Кількість кредитів: 6 (загальна кількість годин - 180 год.; практичні заняття - 56 год.; самостійна робота - 124 год.)

Форма контролю: залік, екзамен

Викладач(і): Демидович О.М., к.п.н., доцент, Максимчук Н.М., старший викладач

Результати навчання:
У результаті навчання студент повинен:
- правильно застосовувати набуту професійну юридичну лексику та лексико-граматичні структури при написанні юридичної документації чи кореспонденції;
- розробляти та модифікувати статути, контракти, ділові листи, звіти, службові записки, висновки юридичної консультацію, використовуючи професійну лексику та правила офіційно-ділового стилю англійської мови;
- використовувати юридичну англійську мову при спілкуванні з клієнтами та під час перемовин;
- дослідити обрану тему (тема наукової роботи) та підготувати інформаційну промову використовуючи принципи побудови та презентації публічних виступів;
- підготувати та презентувати переконливу промову (opening statement) чітко та зв'язно висловлюючи думку, аргументуючи та обгрунтовуючи позицію у судових дебатах у цивільному та кримінальному процесі;
- використовувати комунікативні стилі і тактичні прийоми ведення перемовин при застосуванні альтернативних способів вирішення спорів.


Спосіб навчання: аудиторний

Зміст дисципліни: Corporate Law. Contract Law. Legal Advice for foreigners in Ukraine. International Documents. Intellectual Property Law. Environmental Law. Litigation. Law Systems of the World Criminal Law. Defence and Prosecution.


Рекомендована література:
1. Alison Riley. English for Law. Longman, 2007.
2. J.W. Dicks, Esq. The small business legal kit. Adams Publishing, 1995
3. American Legal English. Using Language in Legal Contexts. Debra S. Lee, Charles Hall, Marsha Hurley. The University of Michigan Press, 1999.
4. International Legal English. Amy Krois-Lidner. Cambridge University Press, 2006.
5. Excellence in Business Communication. John V. Thill, Courtland L. Bouvee. McGraw-Hill, 1991.
6. Professional English Law. Nick Brieger. Pearson Education, 2002.
7. Rupert Haigh. Legal Correspondence. Oxford University Press, 2006.
8. Hamilton, G. Public Speaking for College and Career, New-York, 1987.
9. Osborn, M.& S. Osborn. Public Speaking, Pearson Education, Inc, 2007.
10. Brydon S, Scott M. The Art and Science of Public Speaking. McGraw-Hill Higher Education; 6 edition, 2007.
11. Debra S. Lee, J.D, Charles Hall and Susan M. Barone, American Legal English, 2nd edition, The University of Michigan Press, 2007.
12. Linda H. Edwards. Legal Writing and Analysis, 2nd edition. Aspen Publishers, 2007.
13. Pamela R. Tepper. Basic Legal Writing for Paralegals. McGraw-Hill Companies, 2008.
14. Rupert Haigh. Legal English, second edition. Routledge, 2009.


Форми та методи навчання: практичні заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (активна робота на практичних заняттях, письмові роботи, проєктна (самостійна) робота); підсумковий контроль - 30 балів (залік); поточний контроль - 60 балів (активна робота на практичних заняттях, письмові роботи, проєктна (самостійна) робота); підсумковий контроль - 40 балів (екзамен).

Мова навчання: англійська