НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 318398

Назва:

Математична біологія



Анотація: Метою курсу є опанування студентами знаннями про математичні моделі в біології і медицині та набуття студентами навичок побудови таких моделей і проведення їх аналізу математичними методами. Основою цих моделей є нелінійні диференціальні, інтегро-диференціальні та різницеві рівняння. Розглядаються неперервні та дискретні математичні моделі динаміки чисельності популяцій біологічних видів, моделі епідемії, моделювання хімічних та дифузійних процесів у біологічних об'єктах, моделі динаміки популяцій для опису їх руху в просторі і часі, моделювання утворення та поведінки біологічних структур.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 1

Семестр: 1 (осінній)

Кількість кредитів: 4

Форма контролю: залік

Викладач(і): доц., к.т.н. Дутка В.А.

Результати навчання: у результаті вивчення курсу студенти повиння навчитись будувати та досліджувати математичні моделі для опису важливих процесів, наприклад у таких галузях, як біологія та медицина.

Спосіб навчання: дистанційний (аудиторний)

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: рівняння математичної фзики, диференціальні рівняння, нелінійні процеси та моделі.

Зміст дисципліни: Неперервні моделі для опису динаміки популяцій біологічних видів. Дискретні математичні моделі в біології. Динаміка популяцій та клітин у просторі і часі.


Рекомендована література: 1. Britton N.F. Essential Mathematical Biology. - Berlin: Springer, 2003. - 335 p.
2. Murray J.D. Mathematical Biology. - Berlin: Springer, 1989. - 767 p.
3. Taubes C.H. Modeling Differencial Equations in Biology. - New Jersey (USA): Prentice Hall, Inc., 2001. - 510 p.
4. Okubo A. and Levin S.A. Diffusion and Ecological Problems. Modern Perspectives. (2-nd ed.) Berlin: Springer, 2001 - 444 p.
5. Марри Дж. Нелинейные дифференциальные уравнения в моделях биологии. М.: Мир, 1977. - 370 с.
6. De Vries G., Hillen T., Lewis M. et al., A Course in Mathematical Biology. - Philadelphia, SIAM, 2006. - - 309 p.


Форми та методи навчання: лекції, практичні заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: рейтингова система оцінювання за 100-бальною шкалою: - за роботу в семестрі (контрольні роботи, активність на практичних заняттях) - 70%; - залік - 30%.

Мова навчання: українська