НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 318401

Назва:

Основи статистичного експерименту



Анотація: Курс містить основи постановки проблеми експериментального дослідження та аналізу статистичного експерименту. Переваги та можливість проведення подвійного сліпого експерименту, контрольна група, АБ-тестування. Статистичні гіпотези та їх перевірка. Особливості та методи постановки статистичного експерименту у випадку зміни функції розподілу випадкової величини в часі.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 1

Семестр: 1 (осінній)

Кількість кредитів: 4

Форма контролю: залік

Викладач(і): доц., к.ф-м.н. Крюкова Г.В.

Результати навчання: Знати та розуміти закономірності, методи та підходи творчої та креативної діяльності, системного мислення у професійній сфері. Уміння застосовувати та демонструвати знання і розуміння для розв'язування задач, які характерні обраній спеціальності. Вміти чітко, послідовно та логічно висловлювати свої думки та переконання українською та/або однією з офіційних мов ЄС. Мати навики самостійної роботи, бути самокритичним, оцінювати величину ризиків, експериментів і результатів. Вміти використовувати раціональні методи та методики проведення наукових та прикладних досліджень.
Вміти системно читати літературу за фахом (у тому числі закордону), складати реферати, анотації, аналітичні огляди тощо. Формалізувати задачі, сформульовані мовою певної предметної галузі, здійснювати їх математичну постановку та обирати раціональний метод вирішення. Знати методи проведення досліджень та вміти аналізувати складність технічних систем, розуміти складність задач оптимізації цих систем та їх елементів, вдосконалювати методики їх проведення. Вміти розробляти нові та модифікувати існуючі математичні методи й інформаційні технології та застосовувати в реальних умовах. Мати здібності до пізнання і оцінки методів інноваційної діяльності та використовувати їх при розробці математичних методів і IТ- технологій. Вміти встановлювати зв'язок між процесами у професійній галузі та описувати його математично. Поєднувати методи математичного та комп'ютерного моделювання з неформальними процедурами експертного аналізу для пошуку оптимальних рішень. Вміти організувати збір, класифікацію та розміщення інформації. Вміти оцінити точність отриманих рішень. Вміти застосовувати сучасні IТ- технології при розробці програмних систем, включно проектування, кодування, тестування. Обгрунтовувати власний погляд на задачу та спосіб її розв'язання, спілкуватися з колегами з питань застосування апарату математичної логіки.
Застосовувати вивчені методи машинного навчання при вирішенні реальних практичних задач.

Спосіб навчання: дистанційний (аудиторний)

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: теорія ймовірностей, математична статистика.

Зміст дисципліни: Основи постановки проблеми експериментального дослідження та аналізу статистичного експерименту. Переваги та можливість проведення подвійного сліпого експерименту. Контрольна група, АБ-тестування. Статистичні гіпотези та їх перевірка. Особливості та методи постановки статистичного експерименту у випадку зміни функції розподілу випадкової величини в часі.


Рекомендована література: 1. H. Heyer. Theory of Statistical Experiments. Book series: Springer Series in Statistics (SSS). 1982
2. Simmons, Joseph; Leif Nelson; Uri Simonsohn (November 2011). "False-Positive Psychology: Undisclosed Flexibility in Data Collection and Analysis Allows Presenting Anything as Significant". Psychological Science. 22 (11): 1359-1366. doi:10.1177/0956797611417632. ISSN 0956-7976. PMID 22006061.
3. Ader, Mellenberg & Hand (2008) "Advising on Research Methods: A consultant's companion"
4. Giri, Narayan C.; Das, M. N. (1979). Design and Analysis of Experiments. New York, N.Y: Wiley. pp. 53, 159, 264. ISBN 9780852269145.
5. Pronzato, L (2008). "Optimal experimental design and some related control problems". Automatica. 44 (2): 303-325. arXiv:0802.4381. doi:10.1016/j.automatica.2007.05.016. S2CID 1268930.


Форми та методи навчання: лекції, практичні заняття, виконання індивідуальних завдань.

Методи й критерії оцінювання: рейтингова система оцінювання за 100-бальною шкалою: - робота в семестрі (контрольні роботи, індивідуальні завдання) - 70%; - залік - 30%.

Мова навчання: українська