НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 318431

Назва:

Методика та організація психологічного тренінгу



Анотація: Навчальна дисципліна «Методика та організація психологічного тренінгу» спрямована на системне засвоєння принципів і методики проведення психологічного тренінгу. В курсі розглядаються вимоги до успішної організації психологічного тренінгу, питання етики, комунікативних технік і ролей тренера, аналізуються прийоми і методи, послідовність і специфіка дій тренера на різних етапах роботи з групою. В процесі навчання у студентів формуються уміння і навички, необхідні для розробки і проведення тренінгів в різних парадигмах роботи.

Тип дисципліни: Нормативна

Рік навчання: 1

Семестр: 1

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 135 ; аудиторні години - 44; лекції - 16 год.; практичні - 28 кредитів ЄКТС - 4,5

Форма контролю: іспит

Викладач(і): проф. Гірник А.М.

Результати навчання: Формування базових умінь планувати, готувати і проводити психологічний тренінг

Спосіб навчання: аудиторний, дистанційний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Соціальна психологія;

Зміст дисципліни: Інформаційна основа навчальної дисципліни: 1. Загальні основи концепції розвитку групи і групової динаміки, 2. Ключові теоретичні положення сучасних підходів до проведення психологічного тренінгу (гештальт-підходу, екзистенційного, когнітивно-поведінкового, тілесно-орієнтованого, психодраматичного). 3. Оцінка потреби в тренінгу. 4. Оцінка ефективності тренінгу. 5. Підготовка до тренінгу, проведення тренінгу і посттренінг. Логістика навчальної дисципліни виглядає як структурно-функціональний алгоритм: «Загальні основи ведення психологічного тренінгу – особливості методики різних напрямків ведення тренінгових груп – поглиблений аналіз аналіз кейсів - підготовка і презентація власного міні-тренінгу - колективне обговорення і оцінка – підсумковий контроль (іспит)». Методика реалізації навчальної дисципліни передбачає у межах 4,5 кредитів (135 год.) використання активних форм навчальної роботи (лекції-обговорення – 16 год., семінарські заняття - 10 год., практичні заняття у вигляді тренінгу – 18 год., самостійної роботи – 91 год., які стимулюють системне професійне самовдосконалення усіх суб’єктів навчання.


Рекомендована література: 1. Бутусевич А. Оцінка ефективності проведеного навчання.- Управління персоналом, №23
(107) 2015. НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ»
Факультет соціальних наук і соціальних технологій
Кафедра психології та педагогіки
1615
9
2. Гірник А., Туриніна О. Теорія і практика психотренінгу.Навчальна програма дисципліни.
- К., 2009 - http://library.iapm.edu.ua/metod_disc/pdf/4639_teor_pr_tren.pdf
3. Мілютіна К. Теорія та практика психологічного тренінгу. К., 2004
4. Рудестам К. Групповая психотерапия. Психокоррекционные группы: теория и практика. –
М., 1993.
5. Торн К., Маккей Д. Тренинг. Настольная книга тренера. — СПб.: Питер, 2001.
6. Фопель К. Технология ведения тренинга. – М.: Генезис, 2003.



Форми та методи навчання: лекції, практичні заняття, самостійна робота, індивідуальна робота.

Методи й критерії оцінювання: Поточний контроль - 60 % (усні виступи та активна робота на практичних заняттях, творчі завдання, контрольні). Підсумковий контроль - 40 % (іспит: підсумкова письмова робота у формі тесту).

Мова навчання: українська