НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 318525

Назва:

Планування та розробка соціальних проектів



Анотація: Навчальна дисципліна "Планування та розробка соціальних проектів" належить до вибіркових навчальних дисциплін та практики (2.1. дисципліни професійної та практичної підготовки), передбачена для студентів першого року навчання магістерської освітньої програми 231 "Соціальна робота", галузь знань 23 "Соціальна робота", кваліфікація "Соціальний працівник". Кількість кредитів: 4; загальна кількість годин вивчення дисципліни: 120 год., з них 10 год. лекційні, 28 год. практичної роботи та 82 год. самостійної роботи, форма підсумкового контролю - залік. Навчальна дисципліна "Планування та розробка соціальних проектів" є необхідною складовою частиною вивчення соціальної роботи та підготовки кваліфікованого фахівця до роботи в державних і недержавних соціальних організаціях, а також установах, що надають фінансову підтримку для реалізації соціальних проектів. Курс розроблено таким чином, щоб студенти навчилися розуміти основи соціального проектування, надає теоретичні знання і формує практичні навички й компетентності в сфері планування, управління та оцінки соціальних проектів, знайомить з методами пошуку фінансування для їх реалізації. За результатами опанування курсу студенти розробляють власну проекту пропозицію, спрямовану на вирішення актуальних проблем в соціальній сфері.

Тип дисципліни: професійно-орієнтовна

Рік навчання: 1

Семестр: 2

Кількість кредитів: 4

Форма контролю: залік

Викладач(і): Волгіна О.М.

Результати навчання: Критично осмислювати проблеми в науковій або професійній діяльності на межі предметних галузей, розв'язувати складні задачі і проблеми, що потребують оновлення й інтеграції знань в умовах неповної/недостатньої інформації та суперечливих вимог.
Самостійно знаходити інформацію, необхідну для професійного зростання, опановувати її, засвоювати та продукувати нові знання, розвивати професійні навички та якості.
Обирати та застосовувати інноваційні методи в складних і непередбачуваних контекстах..
Аналізувати соціальний та індивідуальний контекст проблем особи, сім'ї, соціальної групи, громади, формулювати мету і завдання соціальної роботи, планувати втручання в складних і непередбачуваних обставинах відповідно до етики та цінностей соціальної роботи.
Демонструвати ініціативність, самостійність, оригінальність, генерувати нові ідеї для розв'язання завдань професійної діяльності.
Розробляти критерії та показники ефективності професійної діяльності, застосовувати їх в оцінюванні виконаної роботи, пропонувати рекомендації щодо забезпечення якості надання соціальних послуг та прийняття управлінських рішень.
Розробляти соціальні проекти, спрямовані на залучення, оцінку, втручання щодо задоволення потреб індивідів, сімей, окремих груп, організацій та громад, а також оцінювати їх результати.

Спосіб навчання: змішаний

Зміст дисципліни: Формування розуміння студентами цінності планування соціальних проектів, відпрацювання навичок застосування сучасних концепцій розробки та формування соціальних проектів, фандрейзингу та практичного проектного менеджменту. Розуміння основних підходів до соціального проектування, філософії та ціннісної основи соціального планування і проектування. Формування уміння визначати основні умови для застосування соціальних проектів у площині практики із різними групами отримувачів соціальних послуг Практичні навички з предметної області: - уміння оперувати набутими знаннями при розв'язанні кейсів та інших ситуативних завдань, пов'язаних із практичною сферою соціальної роботи; - навички презентації результатів своєї роботи.


Рекомендована література: Єгорченков О. В. Азбука управління проектами. Планування: навч. посіб. / О. В. Єгорченков, Н. Ю. Єгорченкова, Є. Ю. Катаєва. - Київ : КНУ ім.Т.Шевченка, 2017. - 117 с.
Проектний менеджмент для інноваційного розвитку освітніх організацій України: навч. посіб. для підготовки магістрів за спеціалізаціями "Управління навчальним закладом" та "Управління проектами", підвищення кваліфікації слухачів, керівників навчальних закладів/З. В. Рябова, А. Б. Єрмоленко, Т. А. Махиня та ін.; за заг. ред. академіка В. В. Олійника, маг. Ф. Фреха; НАПН України, ДВНЗ "Ун-т менедж. освіти"; КультурКонтакт Австрія. - К., 2016. - 118 с.
Управління проектами: навчальний посібник / Уклад. Л.Є. Довгань, Г.А. Мохонько, І.П. Малик. - Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2017. - 420 с.


Форми та методи навчання: лекційні, семінарські, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до Положення "Про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія"

Мова навчання: українська