НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 318529

Назва:

Менеджмент в соціальній сфері



Анотація: Впродовж навчання студенти ознайомляться із загальними засадами менеджменту у соціальній сфері; отримають базові знання про систему надання соціальних послуг на національному та місцевому рівнях; сформують практичні навички щодо впливу на місцеву політику у формуванні соціальних послуг, навички участі у процесах створення політик; отримають знання щодо розподілення функцій у організації та надання соціальних послуг між державним та недержавним секторами, освоять принципи між секторальної та міжвідомчої взаємодії для ефективної координації процесу надання соціальних послуг.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 1

Семестр: 2

Кількість кредитів: 4

Форма контролю: екзамен

Викладач(і): Кувшинова Є.В.

Результати навчання: Критично осмислювати проблеми в науковій або професійній діяльності на межі предметних галузей, розв'язувати складні задачі і проблеми, що потребують оновлення й інтеграції знань в умовах неповної/недостатньої інформації та суперечливих вимог.
Обирати та застосовувати інноваційні методи в складних і непередбачуваних контекстах.
Автономно приймати рішення в складних і непередбачуваних ситуаціях.
Орієнтуючись на етику та цінності соціальної роботи, ефективно вирішувати етичні дилеми, у тому числі, для запобігання професійному вигоранню.
Аналізувати соціальний та індивідуальний контекст проблем особи, сім'ї, соціальної групи, громади, формулювати мету і завдання соціальної роботи, планувати втручання в складних і непередбачуваних обставинах відповідно до етики та цінностей соціальної роботи.
Організовувати спільну діяльність фахівців різних галузей і непрофесіоналів (наприклад, студентів-практикантів, волонтерів), здійснювати їх підготовку до виконання завдань соціальної роботи, ініціювати командоутворення та координувати командну роботу.
Демонструвати ініціативність, самостійність, оригінальність, генерувати нові ідеї для розв'язання завдань професійної діяльності.
Розробляти критерії та показники ефективності професійної діяльності, застосовувати їх в оцінюванні виконаної роботи, пропонувати рекомендації щодо забезпечення якості надання соціальних послуг та прийняття управлінських рішень.
Розробляти соціальні проекти, спрямовані на залучення, оцінку, втручання щодо задоволення потреб індивідів, сімей, окремих груп, організацій та громад, а також оцінювати їх результати.
Самостійно будувати та підтримувати цілеспрямовані професійні взаємини з широким колом людей, представниками різних спільнот і організацій, аргументувати, переконувати, вести конструктивні переговори та дискусії, використовуючи засоби медіації, та толерантно ставитися до альтернативних думок.
Демонструвати позитивне ставлення до власної професії та професійну відповідність етичним принципам і стандартам соціальної роботи.


Спосіб навчання: змішаний

Зміст дисципліни: Зміст дисципліни – ознайомити з основами менеджменту й особливостями менеджменту некомерційних організацій, що працюють у соціальній сфері, сформувати навички організаційного проектування та стратегічного планування. Студенти вчаться аналізувати й оцінювати діяльність організацій, готувати та приймати рішення.Студенти матимуть змогу ознайомитись із процесами та механізмами фінансування соціальних послуг, опрацювати інструменти їх надання на місцевому рівні. Курс є обов'язковим у програмі з підготовки магістрів за спеціальністю "Соціальна робота" на першому році навчання.


Рекомендована література: Європейська хартія місцевого самоврядування. Рада Європи; Хартія, Міжнародний документ від 15.10.1985. Офіційний сайт Верховної Ради України. Електронний ресурс. Режим доступу: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/994_036
Регіональні цільові програми від А до Я. Методичний посібник, Київ - 2013, Бех В. П. Громадські організаціі? у дискурсі демократизаціі? суспільства URL: http://lib.npu.edu.ua/ft/Internet/bex-grom-org.pdf
Сиволапенко Т. Л. Основні підходи до визначення поняття механізмів сервісно-орієнтованоі? держави. Молодии? вчении?. 2018. No 2 (54). С. 355-358. URL: http://molodyvcheny.in.ua/files/journal/2018/2/83.pdf
Існуючі механізми співпраці органів державної влади з органіазціями громадянського суспільства в контексті реалізації Національної стратегії розвитку громадянського суспільства в Україні 2016-2020, Організація з безпеки та співробітництва в Європі, Київ - 2016 (ст 26-27, 29-31, 64-65, 67)
Навчальний посібник: Місцеве самоврядування в умовах децентралізації повноважень, Лелеченко А. П., Васильєва О. І., Куи?біда В. С., Ткачук А. Ф. Київ - 2017 (ст 6, 17, 105)
Воробйова М. О. Особливості процедури прийняття рішення про здійснення проектів державно-приватного партнерства. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка. 2018. Вип. 1. С. 19-26.
Навчальний посібник за редакцією О.С. Телешуна, Київ - 2016, ст. 64-76 Электронний доступ http://my.academy.gov.ua/close/store/books/%7BBE7B2008-54ED-451A-A30A-54F6F54259AE%7D/Files/%D0%9F%D1%83%D0%B1%D0%BB_%D1%87%D0%BD%D0%B0%20%D0%BF%D0%BE%D0%BB_%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0.pdf



Форми та методи навчання: лекції, семінари, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до Положення "Про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія"

Мова навчання: українська