НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 318537

Назва:

Корпоративні соціальні програми



Анотація: Навчальний курс розрахований на опанування знаннями та навичками з фахової підготовки соціального працівника, спеціаліста з корпоративної соціальної відповідальності (КСВ). Завдання курсу: дати загальне уявлення про поняття КСВ, пояснити роль, призначення та доцільність корпоративних соціальних програм (КСП), їх зв'язок із основною діяльністю підприємства. Ознайомити з типологією КСП, методами та ресурсами для їх впровадження, методикою проведення моніторингу та оцінки ефективності КСП. Розвинути навички розробки КСП, зокрема спрямованих на територіальну громаду чи вразливі групи населення. Ознайомити з практикою впровадження КСП різними підприємствами.

Тип дисципліни: професійно-орієнтована

Рік навчання: 2

Семестр: 4

Кількість кредитів: 3

Форма контролю: залік

Результати навчання: Критично осмислювати проблеми в науковій або професійній діяльності на межі предметних галузей, розв'язувати складні задачі і проблеми, що потребують оновлення й інтеграції знань в умовах неповної/недостатньої інформації та суперечливих вимог.
Самостійно знаходити інформацію, необхідну для професійного зростання, опановувати її, засвоювати та продукувати нові знання, розвивати професійні навички та якості.
Обирати та застосовувати інноваційні методи в складних і непередбачуваних контекстах.
Автономно приймати рішення в складних і непередбачуваних ситуаціях.
Орієнтуючись на етику та цінності соціальної роботи, ефективно вирішувати етичні дилеми, у тому числі, для запобігання професійному вигоранню.
Демонструвати ініціативність, самостійність, оригінальність, генерувати нові ідеї для розв'язання завдань професійної діяльності.
Демонструвати розуміння й прийняття різноманітності, пов'язаної з віком, класовою та етнічною приналежністю, гендером, релігією, ідеологію, культурою, наявністю інвалідності, сексуальною ідентифікацією людей тощо.
Розробляти соціальні проекти, спрямовані на залучення, оцінку, втручання щодо задоволення потреб індивідів, сімей, окремих груп, організацій та громад, а також оцінювати їх результати.
Самостійно будувати та підтримувати цілеспрямовані професійні взаємини з широким колом людей, представниками різних спільнот і організацій, аргументувати, переконувати, вести конструктивні переговори та дискусії, використовуючи засоби медіації, та толерантно ставитися до альтернативних думок.


Спосіб навчання: змішаний

Зміст дисципліни: Підготувати до роботи в сфері корпоративної соціальної відповідальності. Сформувати здатність до розроблення корпоративних соціальних програм. Розвинути навички добору, критичного оцінювання, інтерпретації та синтезу дотичної інформації, усної та письмової презентації наукового та практичного матеріалу, взаємодії із іншими людьми та уміння працювати в команді.


Рекомендована література: 1. Розвиток КСВ в Україні: 2010-2018. Укладачі: Зінченко А., Саприкіна М. - К.: Видавництво "Юстон", 2017. - 52 с. http://old.csr-ukraine.org/wp-content/uploads/2018/10/CSR_2017_reserch-1.pdf
2. Corporate Social Responsibility (CSR) http://ec.europa.eu/growth/industry/corporate-social-responsibility_en
3. Corporate Social Responsibility: a new definition, a new agenda for action; European Commission: Employment, Social Affairs and Inclusion. http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=MEMO/09/109&format=HTML&aged=0&language=EN&guiLanguage=en
4. Corporate Social Responsibility (CSR) - EU press-release http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=MEMO/09/109&format=HTML&aged=0&language=EN&guiLanguage=en
5. Corporate Social Responsibility, Responsible Business Conduct, and Business & Human Rights: Overview of Progress https://ec.europa.eu/docsroom/documents/34482
6. EU strategy 2011-14 for Corporate Social Responsibility http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=COM:2011:0681:FIN:EN:PDF
7. Green Paper on European Union Consumer Protection. Brussels, 2.10.2001. COM (2001) 531 Final. [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/site/en/com/2001/com2001_0531en01.pdf
8. GRI http://www.globalreporting.org/
9. ISO 26000:2010 Guidance on social responsibility.


Форми та методи навчання: лекційні, семінарські занатяя, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до Положення "Про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія"

Мова навчання: українська